MAŽYLIO GIMTADIENIS

Vis dažniau susiduriu su mamyčių abejonėmis, ar ruošti mažam vaikučiui pirmąjį, antrąjį gimtadienį, kad mažam vaikui gimtadienio ruošti ypatingai nereikia, nes jis vis tiek neprisimins. Tačiau jeigu norime bent paminėti vaikučio gimimo dieną ir ji nors kiek mums yra svarbi, vadinasi gimtadienio šventę reikėtų suruošti. Taip, vaikas dar neprisimins savo pirmųjų gimtadienių, bet liks nuotraukos, kurias žiūrės visa šeima ne vieną kartą ir sakys: „Va čia pirmas tortas, va čia antras.“

Pirmasis vaiko gimtadienis turėtų būti rengiamas artimiausių žmonių ratelyje. Visi tiesiog smagiai pasisedėtų, pabendrautų, o tai tikrai daug. O kad nuotraukos atspindėtų gimtadienį, papuoškite kambarį ir, svarbiausia, padarykite ar užsakykite tortą, nufotografuokite, kaip pučiate žvakutes.

Kita vertus, jeigu mažylis turi vyresnių brolių ar seserų, tuomet gimtadienio šventėje turėtų atsirasti vietos ir jiems.

Antrasis gimtadienis jau turėtų būti planuojamas su mažylio draugais. Su artimaisiais galima daryti arba kitą dieną, arba po mažylio miego. Geriausias dienos laikas gimtadieniui yra ne vakaras, o rytas, iki 13 val., t.y. iki popietinio miego.

Reikėtų pagalvoti apie pačią gimtadienio idėją, paruošti kvietimus, užsakyti (arba padaryti mamytei, močiutei) tortą, padaryti vietos vaikams šėlti kambaryje, papuošti jį ir sunešti į tą kambarį žaislų.

Gimtadienis saldainis.

Jau kvietime daroma užuomina į saldainius, tortas - aplipdytas saldainiais, saldainių padėta ir ant stalo.

Labai svarbus dalykas yra kambario papuošimas. Neužtenka papuošti kambario vienu ar keliais balionais. Padarykite vaikams įspūdį ir išpuoškite visą kambarį: iš spalvoto tampomo popieriaus padarykite ilgas nukarusias juostas, jas supinkite, suriškite, padarykite kamuolius, aplipdykite langus ir baldus iš popieriaus iškirptais saldainiais, pakabinkite saldainių ant langų ir pan.

Gimtadienio vaišės

Torto receptas paprastas kaip 2x2: vaflių lakštai pertepami kondensuotu pienu su kakava (iš vakaro), o ryte apdedami  įvairiaspalviais saldainiais. Svarbiausia ir linksmiausia, kad šis tortas valgomas nuo viršaus ir rakomis.

Morkytės ir agurkėliai stiklinėje. Jeigu turite pjaustymo formeles agurkus galima jomis supjaustyti, o morkas - tiesiog labai plonais šiaudeliais.

Sumuštinukai: mažulytės  batono riekutės apteptos sviestu, uždėta kumpio ir agurko.

Gimtadienio stalui puikiai tiks saldūs kukūrūzai, įvairūs saldainiai, krekeriukai, sultys ir vanduo.

Patarimai:

Leiskite vaikams šėlti (apie tai parašykite jau kvietime, kad draugų tėveliai savo vaikus atitinkamai aprengtų).

Leiskite žaisti su žaislais, todėl atrinkite tuos žaislus, kurių tikrai negaila.

Leiskite vaikams voliotis ant grindų, šokti, dainuoti.

Pasirūpinkite šlapiomis servetėlėmis, nes vaikai per gimtadienius būna labai lipnūs, todėl prie rankyčių limpa kiekviena dulkelė. Nuvalykite rankas ne tik savo vaikui, jeigu vaikų daugiau, sugalvokite žaidimą, kurio metu visi valosi rankas.

Kiekvienam išeinančiam svečiui suruoškite lauknešėlį (į gražų gimtadieninį maišelį įdėkite tų pačių likusių saldainių) ir nukabinkite nuo sienos po balioną. Jie tikrai labai ilgai atsimins jūsų mažylio šventę.

 Tekstas ir nuotraukos: Ieva Ručinskienė

 
 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Vaikai. Įmonės

   
   
   
© SU university