ŽVAKIŲ MAGIJA

Jūs tikriausiai jau pastebėjote nepaprastą žvakės galią. Kodėl daugelis iš mūsų it pakerėti galime stebėti žvakės liepsną valandą ar net kelias? Tai magija? Kodėl žvakė nuramina mūsų mintis? Daugelyje kultūrų ir tikėjimų žvakė tiesiogiai siejama su žmogaus kūnu (vaškas), dvasia (dagtis) ir siela (ugnis). Štai todėl be žvakės liepsnos neapsieina nė vienas būrimas, maginis ritualas ar užkalbėjimas. Tikima, kad žvakės liepsnos apvalytuose namuose aplinka tampa skaidresne, šviesesne, gyventi juose tampa lengviau, „sveikiau“. 

Skaityti daugiau...


APSAUGA NUO VABZDŽIŲ

Šiandien rinkoje yra cheminių repelentų nuo vabzdžių, kurių sudėtyje yra medžiagų, dirginančių ir sukeliančių jautrumą kai kuriems žmonėms, kai kurie iš jų yra toksiški ir gali būti žalingi aplinkai. Taigi, nuo uodų ir kitų vabzdžių apsisaugoti galime pasigaminę eterinių aliejų mišinių, panaudodami tokius augalus: levandas, taškuotąsias mėtas (pennyroyal), citrinžoles kvapniąsias, citrinžoles tikrąsias, melisas, eukaliptųs (rutulinius ir citrininius), atlasinius kedrus, kamparus, pelargonijas, bergamotes, pačiules, rozmarinus, kiparisus, gvazdikėlius, laurenes japonines, mastiką.

Skaityti daugiau...


VEDINĖS MITYBOS TRADICIJA

Sena išmintis teigia: „Sveikame kūne – sveika siela”. O sveikas kūnas pirmiausia asocijuojasi su fiziniu aktyvumu ir sveika mityba.

Skaityti daugiau...


V.SINKEVIČIUS:RŪPINKIMĖS GAMTA

Televizijos bei radijo laidų vedėjo Vytenio Sinkevičiaus šeimoje nuo pat mažų dienų vaikams skiepijama meilė gamtai, mokoma kaip svarbu ja rūpintis, neteršti,  aiškinama, iš kur atsiranda deguonis ar vanduo, kurį galime gerti iš čiaupo, jau kuris laikas rūšiuojamos atliekos. Ne išimtis ir namų apšvietimas: jo didžiajai daliai naudojamos taupiosios lemputės, kurios perdegusios turi būti atiduotos perdirbti. V. Sinkevičius įsitikinęs, jeigu visi pradėtų rūpintis ne tik savo namų aplinka, gyventume švariau.

Skaityti daugiau...


ARBATOS IŠ RYTŲ

Nors galime didžiuotis savų pievų vaistažolių arbatomis, bet šį kartą pristatome kiniškos arbatos rūšis,  savybes ir kilmę.

Skaityti daugiau...

   

Ekologija, sveiki produktai. Įmonės

   
   
   
© SU university