KAD KVEPĖTŲ NAMAI

Ar žinote, kad šiandien madinga kalbėti apie...namų kvapus? Būtent dabar namų kvapai yra aktuali tendencija namų interjero pasaulyje. Ir kalba eina ne apie elektrinius kvėpiklius ar purškiamus gaiviklius - mūsų nosies skonis šiandien yra kur kas labiau išlavintas ir mes tapome daug įmantresni bei labiau išprusę. Kvapiosios žvakės, aromaterapiniai difuzoriai, smilkalai, eteriniai aliejai šiandien yra ne tik būtinas pirkinys, "mados reikalas". Išmanymas ir mokėjimas naudotis namų kvapais gali pagyvinti jūsų gyvenimą, ypač šiuo metų laiku, kai norisi kuo greičiau užuosti pavasarį. Taigi, kas žinotina apie namų kvapus?

Kodėl kvepinti namus?

Uoslė yra viena iš 6 žmogaus juslių, padedančių suvokti aplinką. Uodžiant informacija perduodama į smegenis - smegenų žievę ir limbinę sistemą. Pastaroji yra atsakinga už emocijas, jausmus, už tai, kas nekontroliuojama protu, o smegenų žievė - už konstruktyvų mąstymą. Taigi, kvapai mus veikia visapusiškai ir ypač valdo mūsų mintis bei emocijas. Nemalonūs kvapai dirgina smegenis ir sukelia pyktį, pasišlykštėjimą ir panašius neigiamus pojūčius, todėl mes instinktyviai jų vengiame. Mums patinkantys kvapai ne tik teikia pasitenkinimą ir sukelia malonius pojūčius, bet ir harmonizuoja, turi teigiamos įtakos mūsų psichinei ir fizinei sveikatai, vidinei pusiausvyrai.

85 proc. pasaulinės reklamos ilgą laiką apeliavo į žmogaus akis ir klausą, o į uoslę nekreipė dėmesio. Pastebėjus tiesioginį kvapų poveikį žmogaus emocijoms, juos, kaip įvaizdžio dalį, pradėjo naudoti garsūs pasaulio prekiniai ženklai, parduotuvės, paslaugų įmonės. Užsienyje įžvalgūs darbdaviai savo įmonėse naudoja darbingumą skatinančius, padedančius susikoncentruoti kvapus. Taip pat daugeliui žinoma, kad aromaterapija plačiai naudojama tiek kaip gydymo, tiek kaip prevencinė priemonė, padedanti išvengti peršalimo, streso, nuovargio. Suvokę, kad šie faktai realiai veikia, ir patys žmonės jau nebesitenkina asmeniniais kvepalais – jie nori būti kvepiančioje aplinkoje.

namu_kvapai_difuzoriai_lazdeles_aliejai_eteriniai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis namų kvapus?

  • Pasirinkite kvapą, kuris deri su jūsų namų interjeru. Jeigu jūsų namuose dominuoja žemiški tonai, rinkitės tokius kvapus kaip ambra arba vanilė. Jeigu jūsų namų interjeras yra lengvas ir modernus, naudokite citrusinius arba jūrinius kvapus.
  • Paskleiskite kvapą per visus namus, sluoksniuodami produktus iš vienos linijos.  Naudokite žvakę kaip pagrindinį kvapo židinį, o difuzorius ir eterinius aliejus - skirtinguose kambariuose kaip akcentus.
  • Kiek kvapų saugyklėlių naudoti, priklauso nuo jūsų namų dydžio. Mažame bute viena kokybiška kvapnioji žvakė užpildys aromatu visą erdvę, didesniuose namuose galite naudoti daugiau produktų. Nepersistenkite - nors kvėpiklis su oda nekontaktuoja, tačiau nuo jo skleidžiamo kvapo itin jautriems žmonėms gali pradėti svaigti galva, imti pykinti. Nesuklysite, jei vadovausitės šia taisykle - prie aromatinės žvakės, smilkalo, eterinio aliejaus ar kito aromaterapijos produkto skleidžiamo kvapo turite priprasti per 15 minučių ir jo beveik nebejausti. Jei taip nenutinka, vadinasi, jūsų smegenis dirgina sintetiniai kvapai. Skleidžiamas kvapas turi būti švelnus, vos jaustis.
  • Rinkdamiesi kvapiąsias žvakes atkreipkite dėmesį į vaško minkštumą - jei vaškas kietas, vadinasi, jame daug sveikatai kenksmingo parafino. Vaškas turi būti natūralus, iš jo pagamintos žvakės paviršius plastiškas, klampokas, panašus į sviestą, netrupantis. Deginkite žvakes nuo dviejų iki keturių valandų tam, kad namuose sukurtumėte subtilų kvapą, kuris ilgai išliktų.
  • Eteriniai aliejai puikiai įsigeria į medieną, kuri pasižymi savybe ilgai skleisti natūralų, neiškreiptą kvapą. Itin patogūs aliejuose įmirkyti mediniai rutuliukai – jų galite išdėlioti drabužių spintoje, komodos stalčiuose, dailiose vazose vonios ir tualeto kambaryje.
  • Smilkalus sudaro kvapiosios augalų medžiagos: labai smulkiai sutrinti medžių žievė, derva, šaknys, džiovintos žolelės, sėklos, žiedlapiai arba eteriniai aliejai. Atkreipkite dėmesį į smilkalų kvapą ir spalvą. Niekada nenaudokite juodos spalvos smilkalų – jie suklijuoti guma arba sintetiniais klijais, kurie kaisdami virsta nuodais. Venkite aštrių kvapų – smilkalas turi būti švelnaus aromato, šviesus, geriausia – suklijuotas aliejais arba birus kaip pudra.
  • Aromaterapiniai difuzoriai (angl. "Reed diffusers") šiuo metu yra vieni iš populiariausių produktų rinkoje. Elegantiški indeliai, kuriuose įmerktos bambuko ar rotango lazdelės, ne tik skleidžia malonų aromatą, bet tuo pačiu atrodo stilingai kiekvienuose namuose. Jei renkatės difuzorius, maišykite pusę bazinio kvapo ir pusę aliejaus lengvam kvapo paplitimui arba naudokite tik bazinį kvapą arba tik aliejų, jeigu norite instensyvesnio kvapo. Mažose erdvėse (pvz. vonios kambaryje) užteks 1-2 lazdelių, didesnėse erdvėse - 3-6 lazdelių.
  • Jei renkatės natūralų kvapiklį su sertifikatu „ekologiška prekė“, etiketėje turi būti nurodyta 100 procentų natūrali sudėtis. Jeigu nurodytas mažesnis procentas, produktas nėra natūralus. Jeigu ant pakuotės yra užrašas „fragrance“ arba „parfume“, galite būti tikri, kad priemonėje yra sintetinių aromatų ir joje gali slėptis daugiau nei 200 sudedamųjų dalių.
  • O kai ateis vasara, prisiminkite, kad mus supančioje gamtoje turime visą aibę natūralių kvapų, galinčių suteikti atgaivą mūsų kūnui, protui ir sielai. Paskirkite vieną dieną ir išsiruoškite su draugais ar šeima į pievą. Prisidžiovinkite mėtų, melisų, radastų, čiobrelių, ramunėlių ir sudėkite juos į drobinius maišelius. Atėjus rudeniui ar žiemai, šlapią maišelį dėkite ant radiatoriaus, dar užlašinkite 2–3 lašelius mėgstamo eterinio aliejaus ir namuose pasklis nuostabus vasaros pievas menantis kvapas.
Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotraukos: www.flickr.com

 

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Interjeras. Įmonės

   
   
   
© SU university