NEATRASTI TAKAI, SVAIGINANTYS VAIZDAI


Vasara.. Šiltas vėjelis.. Atostogos.. Ką veikiame? Žinoma, kad keliaujame! Kur? Gal ten, kur vyksta dauguma, į užsienio šalis..? O gal aplankome savo gimtuosius kraštus? Leidžiamės į kelionę po Lietuvą? Tikrai mūsų šalyje yra daug neatrastų kampelių, gražių vietų, kuriuose aš, galbūt ir Jūs, dar nesame užklydę. Paklajokime drauge! Kviečiu Jus pasigrožėti ne didmiesčių dangoraižiais, ne vingriomis senamiesčio gatvelėmis, o pažvelgti į vietas, kurios stebina savo istorija, kultūrine verte.

Norintiems turiningai praleisti dieną, siūlomos šios lankytinos vietos:

Raganų eglė – įspūdingos išvaizdos daugiakamienė eglė, auganti Rambyno regioniniame parke, Vilkyškių miške. Tai vienas įdomiausių Lietuvos gamtos paminklų. Medžio aukštis siekia apie 32 metrus, o liemuo išsišakoja į 18 kamienų. Pasakojama, kad mažos eglaitės viršūnę prajodamas nukirto Napoleonas, todėl ji tokia išaugo.

Žiemos sodas Kretingojeįstiklintame 3-jų aukštų Žiemos sode-oranžerijoje, kurio lubos yra padengtos jūros koralais, visais metų laikais Jus pasitiks amžina vasara su žaliuojančiais ir žydinčiais pietų kraštų augalais. Čia auga 580 augalų rūšių.  Gausiausias kolekcijas sudaro svyrantys (ampeliniai) augalai, sukulentai, epifitai, dracenos ir šilkmedinių šeimos atstovai . Sodas žavi nepakartojama aplinka, muzika, krioklio čiurlenimu.

Karvės ola - karstinė smegduobė su ola, esanti Biržų regioniniame parke. Jos gylis 12 metrų. Įgriuvos dugne yra ertmė, iš kurios atsišakoja 5 urvai. Nusileisti žemyn 12 metrų galima laipteliais. Tai žinomiausias ir geriausiai ištirtas respublikinės reikšmės geologinis paminklas Šiaurės Lietuvoje.

Pašilių stumbrynas – tai vienas iš įspūdingiausių ir labiausiai lankomų Panevėžio girių turtų. Čia auginami stambiausi Europos laukiniai gyvūnai – Lietuvos stumbrai, kurie yra saugoma gyvūnų rūšis. Lankytojai gali gėrėtis stumbrais nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėti kaimenės gyvenimą.

Akmenų muziejus – tai muziejus, kuriame eksponuojama daugiau kaip 150 tūkstančių akmenų ir akmenėlių kolekcija. Didžiausias muziejaus eksponatas sveria 50 tonų, mažiausias – vos kelis gramus.  Muziejus renka, kaupia, tiria, eksponuoja, restauruoja ir apsaugo įdomiausius, mokslui vertingiausius Lietuvos riedulius.

Dargužių sūrininkų namai – Dargužių kaime, Varėnos rajone renkasi sūrių ir ekologiškų produktų gerbėjai. Čia susitinka kaimo ir miesto gyventojai, ragautojai, gurmanai ir smalsuoliai. Sodybos šeimininkai kviečia ne tik pasmaguriauti gurmaniškų sūrių, suspaustų iš avies, ožkos ir karvės pieno, bet ir kviečia į gausybę renginių. Tad skanaus ir smagių akimirkų sūrininkų namuose!

Juodlės pažintinis takas – aplink Juodlės ežerą, Kelmės rajone įrengtas 4,5 kilometrų pažintinis ekologinis takas su 12 stotelių. Keliaujant iš vienos į kitą, susipažįstama su kraštovaizdžiu, parkui būdingais retais augalais, gyvūnais, pelkėmis, miškais. Paskutinė pažintinio tako stotelė – Juodlės kalnas. Nuo jo atsiveria įspūdingas kraštovaizdis.

Siaurasis geležinkelis Anykščiuose – unikalus technikos paminklas, žmonių vadinamas „siaurukas“ tarnauja turistų pramogoms ir geležinkelio istorijai pažinti. „Siaurukas“ vilioja romantiška išvyka prie Rubikių ežero. Tai egzotiška kelionė šeimoms, visiems pavargusiems nuo miesto triukšmo. Išvyka trunka apie 2 valandas, kurios metu keleiviai gali linksmintis su kaimo kapela, grožėtis gamtos vaizdais. Jų laukia smagios staigmenos: kaimiškas turgus stotelėje ar Tado Blindos plėšikų būrio užpuolimas.

Japoniškas sodas Telšiuose – A. Jonušo sukurta japoniška sodyba – muziejus. Lankytojai čia gali pabuvoti Fudži kalno papėdėje, pamatyti seniausią pasaulyje Horiudži šventyklą, japoniškus namelius su lenktais į viršų stogais, samurajų karius, plaukiančius laivu per upę, apsilankyti japoniškame kambaryje, susipažinti su meniniu gintaro apdirbimu.

Ūlos akis – gamtos paminklas verdenė, esanti Varėnos rajone, netoli Mančiagirės. Tai lyg mažytis ežerėlis, kurio duburio ilgis yra virš 4 metrų, jo centre nuolat kunkuliuoja stiprios vandens srovės permaišomas smėlis. Šią, ištisus metus kunkuliuojančią šaltinio versmę, paskelbtą hidrogeologiniu gamtos paminklu, galima aplankyti tiek plaukiant pačia Ūla, tiek atvykus į Varėnos rajoną.

Lyduvėnų tiltas – Raseinių krašte esančio Lyduvėnų miestelio įžymybė, pagrindinis akcentas - techninis paminklas geležinkelio tiltas, vienas ilgiausių ir aukščiausių Lietuvoje. Jo ilgis siekia 599 metrus, o aukštis 42 metrai. Tiltas, nutiestas per Dubysą ir jos slėnį, atveria nuostabią miestelio ir Dubysos panoramą iš viršaus.

Vaiguvos upelis-gatvė – Šakių rajone, šalia Plokščių piliakalnio galime išvysti unikalią vietą – Vaiguvos upelį, kuris miestelyje pereina į natūralią upę – gatvę. Vietos gyventojai savo namus pasiekia tik eidami ar važiuodami upelio vaga. Važiuojamoji upės – gatvės dalis tęsiasi daugiau nei puskilometrį, o vanduo čia visada švarus ir šaltas.

Ladakalnis – kalnas Ignalinos rajone, iškilęs 175 metrus virš jūros lygio. Daugelis turistų tvirtina, jog tai viena iš gražiausių vietų Lietuvoje. Nuo kalvos atsiveria įspūdinga panorama su vaizdu į septynis nuostabius ežerus bei juos aprėpusius miškus. Žiūrint iš aukštai į rytus, tarp dviejų ežerų išaugęs vienintelis parke 18 hektarų ąžuolynas. Jame randamos itin retos augalų rūšys. Kalnas gausiai lankomas turistų, juo galima grožėtis atvažiavus, keliaujant pėsčiomis arba plaukiant Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais. Vaizdai svaiginantys, aplinka nuostabi!

Ar kelionė neprailgo? Smagių Jums akimirkų!

Tekstas ir nuotrauka: Kristina Andrijevskienė

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university