KŪRYBINGUMO OAZĖ PREILA

Kuršių Nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur einant palei marias, galima pasigerėti autentiška statyba. Čia yra išlikę  XIX a. pabaigos – XX a. pradžios namelių. Praleiskite ten porą saulėtų dienų ir pajuskite šio kurorto vertę. O kūnas ir siela metus laiko už tokį poilsį Jums dėkos.

Kuršių marių pakrantė gyvena smalsių žuvėdrų ir išdidžių gulbių nuotaikomis. Iš tiesų jauku stebėti reginį, kaip dvi įsimylėjusios gulbės atplaukia tą pačią valandą vakare ir laukia duonos, ar kitų turistų vaišių. Preila gali didžiuotis stilinga pakrante: jokių koncertų, būtinai žvejų laiveliai, jachta tolumoje, sotūs katinai. Tiesa, gamta čia įmantri: nuo gervės ant molo iki žalčių, besišildančių saulutėje. Todėl nepamirškite turėti fotoaparato, kuriuo galėsite įamžinti atsipalaidavusios gyvūnijos akimirkas. Yra ką pasiūlyti ir išskirtinių kavinių mėgėjams. Staliukai pasiekiami tilteliu, galima gurkšnoti vyną betarpiškai arti vandens. Norintiems šiek tiek šurmulio, nesunku rasti kelią į Nidą. Ten pramogų ir nuotykių galima rasti daugiau. Tačiau mes ne apie tai...

Atostogaujant Balandžio - Gegužės mėnesį Preiloje dar nerasite daug poilsiautojų. Norint surasti žmogų paprastą savaitės dieną, net ir gražiausiu oru, reikės labai pasistengti. Todėl paplūdimys bus asmeniškai Jūsų. Greičiau sutiksite šernų šeimyną, ar laisvai besiganančius ožius. Šiek tiek primena Robinzono Kruzo gyvenimą. Tyla, jūros muzika, dangaus žydruma ir pušų aromatas.

Šis kaimelis unikalus tuo, kad sugeba puošti nuilsusių pakeleivių širdis. Žmonės nejučiomis atranda savo talentus, išmoksta fotografuoti, randa laiko pasiklausyti tikrai geros muzikos ir perskaityti dėmesio vertą knygą,ragaudami šviežią žuvienę, ar vaistažolių arbatą, suartėja su šeima, išsikalba su draugais apie didžias svajones, pažada sau geresnį gyvenimą ir leidžia sau visapusiškai atsipalaiduoti. Pasiskolinę vieną kitą gintarą, išraižę smėlyje žodį „myliu“, kartais šiek tiek įdegę, turistai laimingi grįžta namo. Tikėkimės, tokia Preila išliks visada.

Kur apsistoti Preiloje, ieškokite čia.

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotraukos: Mk

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university