AUTOMIBILIS AR KEMPERIS? PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Vasara – atostogų metas. O per atostogas daugelis mėgsta keliauti, aplankyti dar nematytas vietas, patirti naujų įspūdžių, pailsėti ir smagiai praleisti laiką. Savo atostogų įspūdžiais sutiko pasidalinti skaitytoja Vaida.

„Aš savo atostogas mėgstu planuoti pati. Kelionių agentūrų paslaugomis naudojausi vos keletą kartų. Bet ne todėl, kad būčiau jomis nusivylusi. Tiesiog man patinka nepriklausomybė ir galimybė pačiai nuspręsti, ką noriu aplankyti ir pamatyti, kiek laiko užtrukti, kokį kelionės maršrutą pasirinkti ar su kokia transporto priemone keliauti. Juk atostogos yra ribotos, tad norisi, kad jos būtų ypatingos ir nepamirštamos. Planuodama pati išbandžiau keliones kemperiu, lėktuvu ir automobiliu. Neklauskite, kurios atostogos patiko labiausiai. Visose jose netrūko nuotykių ir netikėtumų, kurie suteikė tik dar daugiau įspūdžių. Kiekviena kelionė buvo įsimintina. Kiekviena kelionė buvo skirtinga. Kiekviena kelionė suteikė patirties planuojant kitas keliones – pirmoji kelionė planuota labai ilgai ir iki smulkmenų, paskutinei kelionei ruoštasi minimaliai. Kiekvienas keliavimo būdas turi savo pliusų ir minusų“.

Dar nė karto nebandžiusiems atostogauti be agentūros pagalbos, patariama visų pirma pasirinkti šalį, kurią norite aplankyti. Nuspręskite, kokia transporto priemone keliausite: lėktuvu, laivu, automobiliu, kemperiu, dviračiu, traukiniu? Pasitikėkite savo jėgomis ir kūrybiniais sprendimais.

Kuo skiriasi poilsis kemperiu, ir kuo automobiliu, žino ne visi.

Kelionė kemperiu.

„Kemperiu keliavome į Italiją. Tai buvo pirmoji savarankiškai planuota kelionė. Viską norėjosi suplanuoti iki smulkmenų: kempingų sąrašai, lankytinų miestų žemėlapiai, būtinų daiktų sąrašas ir panašiai. Turiu prisipažinti, jog tiek planuoti nereikėjo: artimiausių kempingų bei viešbučių sąrašą radome  GPS navigatoriuje, ką aplankysime kiekvieną dieną nuspręsdavome pusryčių metu atsivertę žemėlapį. Taip keliauti buvo netgi smagiau, nei pagal iš anksto sudėliotą maršrutą“ – Vaidos akimirkos.

Pats keliavimas kemperiu palieka laisvės improvizacijai ir yra iš tiesų patogus. Priešingai nei važiuodamas automobilyje, čia yra daugiau vietos judesiui. Patogu ir tuo, kad yra šaldytuvas, viryklė, dušas ir tualetas. Didžiulis kemperio pliusas tas, kad visuose tokio tipo transporto priemonėse yra įrengtos patogios miegojimo vietos. Kur besustosi nakvynei –  ar tai bus kempingas, ar degalinė, ar poilsio aikštelė – lova visada šalia tavęs. Daiktai, kurių galima prisikrauti tikrai gerokai daugiau nei keliaujant automobiliu ar lėktuvu, taip pat visada šalia.

Žinoma, yra aspektų, kurie galbūt gali nuneigti mintis kelionei rinktis šią transporto priemonę. Vienas tokių aspektų yra kemperio nuomos kaina. Ji vasaros sezono metu priklausomai nuo kemperio modelio, pagaminimo metų bei kemperio įrangos gali svyruoti maždaug nuo 50 iki 100 eurų už parą. O jei dar pridėtume mokestį kempinge, suvartojamas kuro sąnaudas, kelių mokesčius (galioja ir automobiliams) išlaidos už kemperį gautųsi visai nemažos. Todėl vykti į kelionę kemperiu rekomenduotina didesnei keleivių kompanijai. Bent kartą gyvenime reikėtų tai išbandyti. Šią transporto priemonę gali vairuoti kiekvienas asmuo, turintis B kategorijos vairuotojo pažymėjimą (jei kemperyje yra iki 8 sėdimų vietų), o keliuose galima važiuoti tokiu pačiu greičiu, kokiu leistina važiuoti lengviesiems automobiliams (jei transporto priemonės masė neviršija 3,5 tonos). Patyrusiems ir drąsiems vairuotojams net ir didžiųjų Europos miestų senamiesčiai lengvai pasiekiami kemperiu.

Kelionė automobiliu.

„Automobiliu teko keliauti į Istrijos regioną – labiausiai į vakarus nutolusį Kroatijos regioną. Visiškai nenusivylėme, jog į šią šalį keliavome būtent automobiliu. Tai nuostabios gamtos ir kultūros palikimo turtingas kraštas, kurį verta patyrinėti atidžiau, ne vien laiką leidžiant saulėtoje jūros pakrantėje“ – Vaida.

Kodėl šį kartą automobilis, o ne kemperis?

„ Iš tiesų tai nulėmė keliaujančių žmonių skaičius – keliavome trise, tad nuomotis kemperio neapsimokėjo finansiškai. Savo pasirinkimo nesigailime, kadangi jau pirmąją kelionės dieną pastebėjome, jog per tą patį laiką automobiliu įveikėme tolimesnį atstumą, nei važiuodami kemperiu, o ir kuro sąnaudos buvo mažesnės. Manau, tai džiugintų daugelį keliautojų“ – teigė Vaida.

Keliaudami automobiliu, kaip ir kemperiu, nakvynei galima rinktis įvairius variantus: miegoti automobilyje poilsio aikštelėje, kempinge, palapinėje, viešbutyje ar pas vietinius gyventojus, siūlančius nakvynės paslaugą. Būtent šį variantą pasirinkę skaitytojai nesigailėjo, kadangi jis pasirodė patraukliausias. Iš anksto nieko nerezervavę, jie tiesiog atvykę į pasirinktą miestuką ėjo gatve, kurioje matyti daugybė užrašų, skelbiančių apie siūlomą nakvynę. Beliko tartis, derėtis ir apžiūrėti siūlomo būsto.

Kadangi keliaujant nuosavu automobiliu, priešingai nei keliaujant kemperiu, nereikia mokėti nuomos mokesčio, tuos pinigus galima paskirti patogaus ir jaukaus būsto nuomai. Skaitytojų patirtis išduoda, kad nakvynė Kroatijos kurorte 3 žmonėms parai kainavo 60 eurų ir tai nėra pigiausias variantas. Už tai gavo jaukų kambarį su dušu, tualetu, erdviu balkonu su vaizdu į jūrą bei stovėjimo vieta automobiliui šalia namo.

Taigi keliavimas kemperiu ir automobiliu turi ir skirtumų, ir panašumų. Ar Jūs jau nusprendėte, kaip norėtumėte keliauti? Iš tiesų, svarbiausia gera nuotaika, gera kompanija, GPS navigatorius bei kelių žemėlapis, patogi avalynė ir apranga, o transporto priemonę pasirinkite pagal keliaujančių žmonių skaičių, savo poreikius ir galimybes. Pastebėta, kad keliautojams smagu keliauti ir kemperiu, ir automobiliu. Gero kelio ir įdomių kelionių!

 

Tekstas ir nuotraukos: Kristina Andrijevskienė

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university