senstanti oda priežiūra patarimai jauna

SUSTABDYTI LAIKĄ: 9 ESMINIAI ODOS PRIEŽIŪROS PATARIMAI

Ar įmanoma sustabdyti laikrodį, kad net ir sendamos atrodytume jaunos? Odos senėjimas – natūralus biologinis procesas. Odai senstant, silpnėja jos gebėjimas atsinaujinti, pasisavinti reikalingas medžiagas ir deguonį, ilgainiui oda išsausėja, praranda savo elastingumą, atsiranda raukšlių ir pigmentinių dėmių. Vis dėl to, tinkamai rūpindamosis savo oda ir ją puoselėdamos, galite ne tik sustabdyti, bet ir atgal atsukti laiką, kuris kėsinasi palikti savo žymes jūsų veide. Atrinkome devynis esminius veido priežiūros patarimus, kurių laikydamasosis, galėsite ilgą laiką džiaugtis sveika ir jaunatviškai lygia oda.

1. Veido valymas

Valyti veidą kasdien, ryte ir vakare, privaloma net toms moterims, kurios nenaudoja kosmetikos, kadangi per dieną oda išskiria nereikalingų riebalų, kurie pasiskirsto ant odos paviršiaus, taip pat ją padengia dulkės ir kiti nešvarumai. Atlikti veido valymą galima dviem būdais: pirmasis, tai kasdienė veido priežiūra, valant specialiu pieneliu arba prausikliu, antrasis, tai giluminis veido valymas, kurio poreikis priklauso nuo odos tipo. Pasirinkdamos pirmąjį būdą, jokiu būdu vietoj specialiai veido odai skirtų priemonių nenaudokite įprasto šarminio muilo, nes jis suardo mūsų odą dengiančią apsauginę plėvelę ir keičia normalų odos rūgštingumą (pH) - dėl to oda netenka vandens, sausėja, šerpetoja ir galiausiai - sensta anksčiau laiko. Giluminio odos valymo metu oda išvaloma visapusiškai, pašalinami net giliai esantys nešvarumai, atsikratoma negyvos odos. Po giluminio veido valymo oda bus švelnesnė, lygesnė, be to, ji efektyviau įsisavins veikliąsias medžiagas, esančias kremuose bei kitose kosmetikos priemonėse. Sausos odos savininkės giluminį veido valymą turėtų atlikti vieną kartą per savaitę ar net rečiau (atsižvelgiant į poreikį), riebios – mažiausiai vieną kartą per savaitę. Giluminį valymą galite atlikti ir pačios namuose:

1) Pirmiausia, ant veido uždėkite šiltą, sudrėkintą rankšluostį ir palaikykite kelias minutes.

2) Nuplaukite veidą švelniu valikliu, tinkančiu jūsų odos tipui.

3) Į puodą pripilkite vandens, įberkite namie turimų vaistinių augalų arba įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus (sausai odai tinka ramulėlių ar rožių eterinis aliejus, riebiai odai - rozmarino ir levandų) ir leiskite vandeniui užvirti.

4) Vandeniui užvirus garinkite veidą apie 5-10 minučių.

5) Iš karto, kol oda dar įkaitusi nuo karštų vandens garų, užtepkite veido kaukę (ypač tinka molio ar purvo kaukės, tačiau, jei tuo metu tokios neturite, galite pačios pasigaminti veido kaukę, pavyzdžiui, iš medaus ir kiaušinio trynio).

6) Atsigulkite ir atsipalaiduokite. Ant vokų galite užsidėti agurko griežinėlių. Pagulėkite ramiai ir palaukite, kol kaukė išdžius.

7) Po 20-30 minučių kruopščiai nusiplaukite veidą.

8) Užbaikite procedūrą patepdamos veidą drėkinančiu ar maitinančiu kremu.

2. Veido odos maitinimas

Brandžią veido odą būtina maitinti vitaminais, todėl šiuo atveju jums padės specialiai brandžios odos priežiūrai skirtos kosmetinės priemonės - kremai ir kaukės. Būtent brandžiai veido odai pritaikytas kremas su kolagenu, padedantis palaikyti odos gerą būklę, elastingumą, išlyginti ir sumažinti raukšles. Vitaminas A yra būtinas intensyviai ląstelių regeneracijai ir kolageno gamybai, todėl šis komponentas yra vienas populiariausių komponentų, naudojamų gaminant kosmetiką, skirtą stabdyti odos senėjimą. Maitinančiuose kremuose gausu ir kitų veikliųjų medžiagų, kurios maitina odą, neleidžia jai išsausėti, tonizuoja bei apsaugo nuo suglebimo. Veido odą gali puikiai pamaitinti ir natūralios veido kaukės, suteikdamos jai tiesioginį vitaminų šaltinį, todėl nepraleiskite progos palepinti savo odą vaisių, daržovių kaukėmis, taip pat tiks žaliosios arbatos kompresai. Nepamirškite, kad paakių sritį prižiūrėti reikia itin kruopščiai, nes šioje srityje oda yra ploniausia ir jautriausia. Paakius tepkite tik specialiu paakiams prižiūrėti skirtu maitinančiu kremu, karts nuo karto galite juos tonizuoti sukamaisiais judesiais vedžiodamos ledo kubelius arba uždėjusios arbatos maišelius.

3. Veido odos drėkinimas

odos  drėkinimas naminės kaukės

Kadangi su laiku oda sausėja, ją reikia nuolat drėkinti. Kasdienis veido odos drėkinimas padeda ją išlaikyti stangrią, elastingą ir lygią, lėtina raukšlių atsiradimą. Drėgmės odai galite suteikti specialiais drėkinančiais kremais ir losjonais arba natūraliomis namuose pasigamintomis kaukėmis. Štai keletą naminių veido kaukių receptų:

1) Lygiomis dalimis sumaišykite molį, grietinę, citrinų sultis, skystą medų ir uždėjusios ant veido palaikykite 15-20 minučių.

2) Suplakite kiaušinį, įdėkite šaukštelį medaus ir pusę šaukštelio obuolių acto, įlašinkite levandų aliejaus ir dar karą gerai išplakite. Laikykite kaukę 20 minučių.

3) Ant veido bei kaklo užtepkite jogurto ir palaikykite 20 minučių (į jogurtą galima įdėti vaisių tirštimo, įtarkuoti agurką, medaus ar citrinos sulčių).

4) Į indą įpilkite šaukštą alyvuogių ar linų sėmenų aliejaus, įdėkite šaukštelį medaus (kad kaukė nebūtų tokia riebi, galima ją neutralizuoti šlakeliu šviežiai spaustų citrinų sulčių). Sukamaisiais judesiais įtrinkite kaukę į veido odą ir palaikykite 15-20 minučių.

4. Veido odos masažas

odos priežiūra masažas

Senstančiai odai prižiūrėti specialistai rekomenduoja masažą, kuris pagerina kraujo apytaką, sustangrina veido odą, padeda odai sustiprėti ir atgauti natūralias savybes, be to, atpalaiduoja raumenis ir pašalina įtampą.Veido masažą atlikite bent kelis kartus per savaitę po 15 minučių. Paimkite specialiai tam skirto kremo ar serumo (arba turimo odą drėkinančio ar maitinančio kremo) ir sukamaisiais judesiais švelniai įtrinkite į odą, vedžiodamos pirštų galiukais aplink tas sritis, kur daugiausia raukšlelių.

5. Saulės spinduliai

Odos senėjimui didelės įtakos turi saulės spinduliai. Tiesioginiai saulės spinduliai kenksmingi bet kokiai odai, o brandžiai ypač, nes ji yra jautresnė, labiau pažeidžiama, todėl daug labiau sugeria kenksmingus saulės spindulius. Be to, saulė sausina odą, o, kaip jau žinote, odai, atvirkščiai, reikia drėgmės. Be abejo, nuo saulės spindulių pasislėpti niekaip nepavyks, tačiau jūs galite apsisaugoti nuo jų, vengdamos per daug tiesioginių saulės spindulių (ypač nuo 10 iki 15 val.) bei priklausomai nuo metų laiko naudodamos atitinkamus kremus nuo saulės, kurie saugo nuo UVA ir UVB spindulių.

6. Žalingi įpročiai

Odos sveikatai neabejotinai kenkia rūkymas, kadangi cigaretėse esantys chemikalai sutrikdo kraujo apytaką, susilpnina maistingų medžiagų gavimą ir pasisavinimą, stabdo natūralias odos regeneracijos funkcijas, dėl ko oda pradeda raukšlėtis. Mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad rūkymas iki 5 kartų paspartina raukšlių atsiradimą, pablogina odos kraujotaką, skatina pigmentinių dėmių atsiradimą. Alkoholis sugeria organizme susikaupusius skysčius, todėl vartodami svaigiuosius gėrimus rizikuojate dar labiau išsausinti veido odą. Alkoholis taip pat sutrikdo vitaminų ir veikliųjų medžiagų pasisavinimą, todėl oda nebegauna reikiamo kiekio gerųjų radikalų ir pradeda raukšlėtis. Tad jei norite tinkamai pasirūpinti savo odos sveikata, turite visam laikui pamiršti rūkymą ir saikingai vartoti alkoholinius gėrimus.

7. Mityba

Ne paslaptis, kad su maistu mūsų organizmas gauna didžiąją dalį mums reikalingų vitaminų ir mineralų, kurie padeda iš vidaus puoselėti ir odą. Taigi, ypač svarbu pasirinkti tinkamus mitybos įpročius:

1) Per dieną išgerkite mažiausiai 8 stiklines vandens.

2) Sumažinkite išgeriamos kavos kiekį iki minimumo (galbūt jums užtektų ir vieno puodelio per dieną) - kava naikina organizme esančius skysčius, todėl džiovina veido odą, neleidžia jai pasisavinti reikalingų medžiagų.

3) Į savo mitybos racioną įtraukite kuo daugiau vaisių, uogų ir daržovių.

4) Valgykite pakankamai baltymų (jų yra kiaušiniuose, mėsoje, sūryje, paukštienoje ir kt.) - jų stoka sukelia pirmalaikį senėjimą ir viso kūno suglebimą.

5) Dažniau valgykite žuvį - joje esantys „gerieji“ riebalai padeda išlaikyti odą minkštą, lygią ir elastingą.

6) Ribokite angliavandenių (esančių miltiniuose patiekaluose, grūdų produktuose, bulvėse) kiekį - jie skatina odos senėjimą.

7) Vartokite tik sveikus riebalus, esančius riešutuose, įvairiose sėklose, alyvuogių aliejuje.

8) Nepiktnaudžiaukite saldumynais.

8. Gyvenimo būdas

Mūsų oda išduoda mūsų gyvenimo būdą. Neteisinga gyvensena atsispindi raukšlėtoje, papilkėjusioje ir praradusioje švytėjimą odoje. Aktyvi ir sveika gyvensena gerina ir odos būklę, pakelia tonusą, gerina odos kraujotaką. Štai keletas patarimų, kaip galite pakeisti savo gyvenimo būdo įpročius:

1) Pirmiausia, leiskite sau pakankamai pamiegoti ir pailsėti. Tinkamas poilsis lemia gerą savijautą bei sveikatą, o tai įtakoja ir jūsų veido odos būklę.

2) Raskite laiko pasivažinėti dviračiu ar pabėgioti. Užsirašykite į sporto klubą ar baseiną, arba pradėkite lankyti šokius ar aerobiką. Jei nemėgstate sportuoti, galite rinktis įvairią kitą aktyvią veiklą, pavyzdžiui, plaukiojimą, pasivažinėjimą riedučiais, dviračiu, tenisą, tinklinį ar kitą, kuri jums labiausiai patinka. Savaitgaliais nepraleiskite progos pasivaikščioti parke, miške ar miesto centre.

3) Užsiimkite joga - jogos pratimai ypač teigiamai veikia bendrą kūno savijautą, taip pat ir odos būklę.

9. Stresas

Dažnai organizmas reaguoja į stresą per odą - ji tampa jautri, atsiranda odos problemų. Mokykitės tinkamai reaguoti į stresą – neigiamus įvykius priimkite kaip natūralius gyvenimo procesus ir į ateitį žvelkite optimistiškai. Atminkite, jūsų grožis ir sveikata priklauso tik nuo jūsų pačių valios ir požiūrio. Ugdoma ir puoselėjama vidinė ramybė atves jus prie optimalių rezultatų.

Tekstas: Viktorija Šimašiūtė

Nuotraukos: www.flickr.com

Neturite teisių komentuoti

   

Odos, plaukų, nagų priežiūros įmonės

   
   
   
© SU university