GEROS SAVIJAUTOS PASLAPTIS

Kaip mes jaučiamės? Mūsų žodžiai gali meluoti, bet kūno signalai - niekada. Įtampos, skausmai ir ligos atspindi emocijas, įsitikinimus, mintis. Kūnas - tobulas įrankis, parodantis tai, ką slepiame ne tik nuo kitų, bet ir nuo pačių savęs.

Kiekviena moteris yra verta labiau pažinti save, o vienas iš greičiausių būdų „pabūti su savimi“ yra masažo terapija. Masažo metu vyksta gili subtilių energijų komunikacija, kai atkuriamas ryšys ne tik tarp kliento ir specialisto, bet ir tarp vidinio ir išorinio kliento pasaulių.

KĄ REIŠKIA „MAN SKAUDA“?

Paprastai į masažo specialistą kreipiamasi, kai norima sumažinti nugaros skausmus ar siekiant atsipalaiduoti nuo pernelyg didelio gyvenimo tempo. Tokiais atvejais, pagrindiniai lūkesčiai, ko tikimasi iš masažo, yra tiesiog savijautos pagerinimas. Tačiau kas iš tiesų slypi po „man skauda” ir „noriu atsipalaiduoti” frazėmis? Skausmas, įtampa, nuovargis yra kur kas rimtesni, nei gali pasirodyti, organizmo signalai, nes tai yra informacija apie vidinius išgyvenimus. Kai kurie iš jų gali kilti net ir dėl vaikystėje patirtų nuoskaudų. Visi neišreikšti išgyvenimai, emocijos sukuria tam tikrą įsitikinimų ir minčių charakterį būdingą kiekvienam žmogui individualiai. Ilgainiui, jei destruktyvios mintys yra nekontroliuojamos, neigiamos emocijos užspaudžiamos ar atvirkščiai, kas kart vis pakurstomos, tai virsta fizinėmis įtampomis, skausmais ir ligomis.

MASAŽAS – SAUGI PRIEMONĖ NUO STRESO

Kai mūsų organizmas duoda signalus dėl pavojaus sveikatai, būtina nedelsiant jam padėti. Pasirinkimas kam patikėti savo sveikatą šiuo metu yra iš tiesų gluminančiai didelis: nuo tradicinės medicinos priemonių iki įvairių praktikų, kurias siūlo vadinama netradicinė medicina. Vienas iš saugesnių būdų, tiek profilaktikai, tiek gydymui, yra masažo terapija. Kas vyksta masažo metu? Iš išorės tai atrodytų elementariai specialisto atliekamos kūno manipuliacijos rankomis. Tačiau viskas yra kiek subtiliau.

PASIEKIAMAS ENERGETINIS LYGIS

Fiziniame lygmenyje masažo metu atlaisvinamos įtampos, pagerėja kraujotaka, dėl šios priežasties į audinius priplūsta daugiau deguonies, mažėja skausmai, gaminasi imunitetą palaikantis ir stiprinantis hormonas melatoninas ir „laimės hormonu” vadinamas endorfinas, vyksta daug kitų teigiamų organizmo reakcijų. Vėliau, masažo metu, energetiniame lygmenyje, atsiveria kvapą gniaužiantis žmogaus pasaulis, kuriame slypi emociniai labirintai, įsitikinimų programos, įpročiai, kompleksai, minčių struktūros. Dirginant fizinį kūną, neišvengiamai dirginami vidinio pasaulio komponentai. Tačiau tik nuo pačio kliento sąmoningumo ir specialisto kompetencijos priklauso, kiek iš to bus naudos.  Paprastai tariant, atplaiduojant fizines įtampas, atpalaiduojami tam tikri energetiniai blokai. Pasiekus meditacinę būseną masažo metu gali ateiti tam tikros įžvalgos, prisiminimai, reikia juos pagauti, tai yra svarbi infomacija, kuri gali labai pasitarnauti atrandant tikrąsias negalavimų ar skausmų priežastis. Kartu su specialistu, jei jis turi tam tikrų žinių, palaispniui yra įmanoma išsivaduoti nuo įtampos ir susidoroti su tokiais negalavimais kaip nemiga, kūno skausmai, nerimo priepuoliai ne tik trumpam, bet ir visam laikui.

 

Tekstas: masažo meistrė, Vilma Finočenkaitė, www.idzumi.lt

Nuotrauka: fotografė Ievos, „Basa Vasara"

 

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university