SVEIKATOS VERSMĖ ARBATOJE

Visi norime būti sveiki. Fiziškai. Dvasiškai. Kartais gauname žinutę iš oranizmo, kad ši pusiausvyra pažeista. Reaguojame šiuolaikiškai - geriame vaistus. Juk dabartis - tai mokslo, medicinos bei technikos amžius, kuriame intervencija į organizmą tapo savaime suprantamu dalyku, kai dažnai be priežąsties vartojami vaistai. Be abejo, kai kuriais atvejais jie yra būtini žmogaus gyvybei ar svekatai išsaugoti. Tačiau nepavojingos ligos arba negalavimai lengviau įveikiami, jei deramai pasirūpiname savo organizmu ir tai padaryti galima vartojant vaistažolių ar kitų rūšių arbatas.

VAISTAŽOLIŲ GALIA

Nuo seno žinoma, kad augalai turi gydomųjų savybių. Siauralapis gyslotis slopina kosulį, česnakas mažina lipidų kiekį kraujyje, ramunėlės slopina uždegimą, beržo lapai skatina šlapimo šalinimą - visas šias paslaptis žolininkės, vienuoliai, vaistininkai ir gydytojai šitmečiais perduoda iš kartos į kartą, šį žinių lobyną ilgainiui papildydami naujomis žiniomis. Vasara - tobuliausias metas pasirūpinti vaistažolių vaistinėle.

PASAULIO ARBATOS

 Įvardinama keletas pasaulio arbatų grupių:

• Europos vaistiniai augalai.

• Azijos arbatos (tarkime, žalioji arbata ir arbatinis grybas).

• Afrikos raudonoji arbata.

• Pietų Amerikos arbatos (tarkim, lapačio arbata ir matė).

ARBATOS CEREMONIJOS

Kitaip nei pas mus, daugelyje šalių arbatos plikymas ir gėrimas yra savotiškos apeigos, padedančios atsipalaiduoti, raminamai veikiančios. O mes dažniausiai išgeriame ją, neišjausdami skonių ir poskonių ir vėl karštligiškai puolame tarp kasdienybės girnų. Jei norite patirti vaistinės arbatos poveikį, turėtumėte įsisąmoninti, kad arbatos plikymas - tai savotiška terapija. Sutikite: vos tik patikėsite arbatos gydomąja galia, jos poveikis taps kur kas stipresnis.

ARBATOS + GYVENIMO BŪDAS

Akupresūra, kvapų terapija, vaistinės arbatos, joga, meditacija - visa tai padeda lavinti kūno pojūčius, tačiau ne visuomet padeda atsikratyti ligų. Sveikatos apsaugos institucijos pritaria šiems gydymo būdams, gerinantiems savijautą. Tačiau nederėtų vengti ir gydytojų patarimų. Šie ne tik patars, kaip gydytis patiems, bet ir kaip elgtis, jei sveikatai iškyla rimtas pavojus.

 Vienu požiūriu arbata, be abejo, nepralenkiama - kaip profilaktikos ir sveikatos stiprinimo priemonė.

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotrauka: http://www.morguefile.com

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university