PAKEISKIME GYVENIMO BŪDĄ

„Ką valgai, tas esi“ - šis senas posakis puikiai tinka ir šiandien. Žmonės vis daugiau dėmesio turėtų skirti tam, ką valgo. Grožis, sveikata ir gera savijauta gimsta žmogaus viduje. Gyvenimas - tai malonumas, ir maistas čia atlieka svarbų vaidmenį. Vos išgirdus „sveika mityba“ dažnai numojame ranka, tarsi tai būtų neįveikiamo kalno viršūnė. O juk tereikia laikytis kelių svarbių taisyklių.

  • Maitinkitės įvairiai ir subalansuotai – taip išsaugosite gerą sveikatą ir gražią išvaizdą. Susidarykite savaitės meniu iš anksto, skirkite laiko pamąstyti, ką ir kokiais kiekiais norėtumėte į dėti į savo organizmą.
  • Valgykite kuo daugiau daržovių. Dabar daržovių metas, prisiminkime sodus, darželius. Gamtoje galima  pasportuoti, įdegti ir parsinešt namo šviežių daržovių. Pasisukiokite turguje – ten dabar pats daržovių pardavimo metas. Derinkite daržoves prie ko tik norite: mėsos, žuvies ar valgykite jas vienas.
  • Gerkite kuo daugiau vandens. Dienos metu prisiminkite dažnai gurkšnoti vandenį. Vanduo – pats geriausias vaistas nuo visų ligų, bei neįtikėtinas energijos šaltinis.
  • Valgykite ramiai. Atlikite šį ritualą su malonumu, atidėję į šalį laikraščių vartymą, televizoriaus žiūrėjimą, ar ginčus su artimaisiais. Mėgaukitės kiekvienu kąsniu, ramiai kvėpuokite, neskubėkite, galite net užsimerkti.

Norint išlaikyti liekną figūrą, gerą savijautą ir didelį darbingumą, daug lemia ir fizinė kultūra. Fiziniai pratimai, sportas, keliantis nuotaiką, jaunina įvairaus amžiaus žmogų, skatina jį veikti, siekti vis daugiau. Todėl dieną pradėkite mankšta, sportuokite sporto klubuose, jogos, meditacijos grupėse, lankykite šokių pamokas, daugiau keliaukite pėsti, plaukiokite, aktyviai ilsėkitės – ir būsite sveiki, stiprūs, kupini energijos, pratęsite gyvenimo metus. Jei nėra galimybių sportuoti klube, ar panašiai, važinėkitės dviračiu, riedučiais, aktyviai leiskite laiką su artimaisiais, net jei Jums seniai nebe šešiolika. Žinau, kad žmonės gali tik pavydėti jums jaunatviškos energijos, judrumo – priminkite jiems apie tai. Sportuokite, maitinkitės sveikai ir greit pajusite vidinę harmoniją ir išorinį grožį.

Tekstas ir nuotrauka: Dominika Novickienė

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university