KAIP "PALEISTI" ĮTAMPĄ?

Gyvenimo tempas dabar yra didžiulis. Mes turime tiek įsipareigojimų, dirbame tiek darbų ir nešame tiek nešulių, kad kartais nespėjame net pavalgyti. Jei Jums nuolat trūksta laiko arba jėgų įgyvendinti savo dienos užduotis, jei sunku užmigti ar užplūsta neigiamos emocijos – tuomet Jums pravers keletas patarimų, kaip atsipalaiduoti.

Tai pačios paprasčiausios atsipalaidavimo technikos, nereikalaujančios nei daug laiko, nei ypatingų pastangų. Tereikės susirasti ramią vietelę, kur galėtumėte kelias minutes pabūti viena su savimi.

  • Susitelkite į kvėpavimą. Galite įkvepiant ir iškvepiant lėtai skaičiuoti iki keturių. Su kiekvienu iškvėpimu pajuskite, kaip įtampa palieka paeiliui veido, kaklo, pečių, pilvo, nugaros, kojų, rankų sritis. Momentiniam stresui įveikti užtenka tik kvėpavimo. Norint atsipalaiduoti prieš miegą, kartu turi dirbti ir raumenys.
  • Raumenų tempimas. Šis būdas pagrįstas „švytuoklės“ principu: po įtempimo visuomet eis atsipalaidavimas ir atvirkščiai. Paeiliui įtempkite visus ramenis, kuriuos tik galite valdyti nuo viršaus į apačią. Šis pratimas užims daugiau laiko, tačiau rezultatai nustebins;
  • Pasitelkite vaizduotę. Iš pradžių susitelkite į kvėpavimą. Klausykitės jo keletą minučių. Įsivaizduokite, kad esate Jums maloniausioje vietoje: miške, pajūry, kalnuose... Pamatykite spalvas ir viską, kas Jus supa, išgirskite medžių ošimą ar paukščių čiulbesį, užuoskite gaivų jūros kvapą. Visa savo esybe pasinerkite į Jus apimančią malonią šilumą. Pasivaikščiokite. Pabraidykite. Darykite, ką tik Jums norisi daryti... Prieš sugrįždama į įprastą būseną, lėtai suskaičiuokite iki penkių ir atsimerkite.
 

Ir pats svarbiausias patarimas: darykite viską 33% lėčiau. Skuba ir laiko stoka, pasak kai kurių autorių - tai tik iliuzija, majos skraistė. Galima susidurti net su nuomone, kad mes visi per gyvenimą einame viena kryptimi, ir visi žinome kokia, tad kokia prasmė „ten“ skubėti ?

Tekstas: Romualda
Nuotraukos: http://www.pixmac.co.uk

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university