SUDĖLIOK DĖLIONĘ VISAM GYVENIMUI

Jeigu noriu būti laimingas, tai kodėl tai darau? Toks turėtų būti pirmasis klausimas, ką nors darant ne taip, kaip nori. Vidinis žmogaus pasaulis - tai kaip susidėliojusi dėlionė iš jausmų, pojūčių, išgyvenimų. Žmogus visą gyvenimą dėlioja šią dėlionę, kartais sudeda, o po to išardo ir vėl dėlioja. Ir kiekvieno žmogaus dėlionė yra individuali. Viskas, kas atsitinka gyvenime, vyksta neatsitiktinai, ir tik sąmoningas žmogus gali sudėlioti visą dėlionę.

Aplinkui vien problemos“, „99 procentai problemų išsisprendžia pačios“, „Turiu išspręsti krūvą problemų“, „Jei yra problema, yra ir sprendimas“, „Yra žmogus – yra problema, nėra žmogaus – nėra problemos“, „Pažiūrėk į problemą kitu kampu“. Kažkur girdėta? Mes taip dėliojame savo gyvenimo dėlionę, kurioje kiekviena detalė yra problema. O sutikę problemą arba užsimerkiame ir laukiame, kol visos mūsų problemos praeis pro šalį, arba pasiraitojame rankoves ir imame jas spręsti. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju, problemos vėl atsiranda. Kaip atsikratyti problemų, jeigu jos yra mūsų dėlionės dalys?

Problemų nėra - yra galimybės, yra didesnės ar mažesnės pamokos, o, neišmokę pamokos, negalime eiti toliau, kopti aukštyn. Neišmokta pamoka sugrįžta, o kartais sugrįžta bumerangu. Posakyje „Nuo vilko bėgo, ant meškos užbėgo“ daug tiesos. Visi mes taip įpratę gyventi: arba liekame su vilku, arba su meška, bet abu jie grobuonys, mums nelabai patinka ir mes nesijaučiame laimingi. Jeigu išmoktume pamoką, kurioje mokytojas yra vilkas arba meška, tai toliau savo gyvenimo kelyje grobuonių nesutiktume. Visas mūsų gyvenimas yra didelė didelė pamoka, kuri moko mus būti laimingais.

Žmogaus gyvenime yra evoliucionavimo etapai, žmogus mokosi visą gyvenimą, o ne iki jam sukanka 25-eri ar ateina pensinis amžius. Kiniečių požiūriu žmogus evoliucionuoja iki 120 metų, vadinasi - visą gyvenimą. O kiekviename evoliucionavimo etape yra žmonės, kurie tampa mūsų mokytojais - tėvai, draugai, partneriai, antrosios pusės, vaikai. Todėl belieka tik įsiklausyti ir suvokti, kokią pamoką mums siunčia vienas ar kitas mokytojas, o, gavus atsakymą, jį patikrinti praktikoje. Ir, jeigu mes pasijuntame laimingais, vadinasi, išmokome pamoką ir galime judėti pirmyn, kopti aukštyn, mylėti ir būti laimingais.

Tekstas: Ieva Ručinskienė
Nuotraukos: www.flickr.com
Daugiau informacijos: http://www.emocinisintelektas.lt/

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university