ŠIUOLAIKINIS GURU. NEMOKAMAI

Moterys, gražuolės, turime Jums naujienų - žmogaus idealumo įvaizdžiui vien  estetinės pusės negana. Šiuolaikinė emancipuota moteris turi būti išsilavinusi, protinga, turinti ir pasiekianti bet kokį gyvenimo tikslą, žavinga, visur spėjanti, mylinti ir mylima. Tik kažkodėl niekaip nepavyksta pasiekti „aukščiausiojo džiaugsmo“.

Sakoma, jį pasiekti padeda Guru. Ne, ne tie, kurie reklamuoja galintys padėti atrasti tikslą, ar išgryninti asmenines vertybes, kurių vienas pokalbis, neva pakeis Jūsų mąstymą. Jei pamėgintumėme išgyventi vieną dieną su savo vidiniu Guru, galbūt atrastumėme tokią moterį savyje, kuri gali daug daugiau, nei šių laikų skubančioji ir nuilstančioji?

Sanskrito žodį Guru galima paaiškinti dvejopai. Jis kilęs iš šaknies "Gur", kuri reiškia "kelti, pakelti". Kita prasmė - "Gu" - reiškia tamsą arba neišmanymą, ir "Ru" - reiškia "pašalintojas"; taigi, Guru - "Tas, kuris pašalina neišmanymą". Abu aiškinimai atskleidžia Guru - dvasinio tėvo arba mokytojo - vaidmenį. Bet kurgi rasti šį dvasinį mokytoją, ir kiek kainuotų jo pamokos? Jei pabandytumėme pažvelgti į visa tai giliau, suprastumėme, kad guru, tai nebūtinai mokytojas, toks, kokį įsivaizduoja daugelis žmonių (senas išminčius su ilga žila barzda). Dabar itin madingi dvasiniai mokymai, įvairios sistemos, motyvuojanti literatūra ir kiti pinigų darymo metodai. Iš mūsų – tobulų moterų, tiesiog truputį pasiklydusių laiko planavimo labirintuose. O kodėl gi neįkvėpus savęs nemokamai? Argi tai negali būti apskritai mūsų pačių susikurta šviesa, kurią uždegt pajėgia tik iššūkius priimanti moteris.

Svarbiausia išlikti ištikimai pagrindinėms guru savybėms: garbingam elgesiui, didžiadvasiškumui, visiškam nesavanaudiškumui, tyram gyvenimui, godumo ir pavydo nebuvimui bei vienodam elgesiui su visais.

Atrodo, lengva, bet kai reikia pradėti nuo savęs, padėtis gerokai komplikuojasi. Sakoma, kad maži dalykai daro stebuklus. Tai ir pradėti derėtų nuo smulkmenų. Atmerkit akis su šypsena (net atsiliepti rekomenduojama telefonu besišypsant!). Valgant jauskit kiekvieną maisto gabalėlį, mėgaukitės užsimerkusios, giliai kvėpuojant. Eikit apsipirkti ten, kur niekada nebuvot: komisuose, devėtų prekių parduotuvėse, pas siuvėjas, pamirškit dizainerių etiketes, įsigykite slapta mėgstamos ryškiai geltonos spalvos suknelę su rožinėmis gėlytėmis, ji būtinai atneš džiaugsmą. Atsiverskit pasakų knygą ir paskaitykit vaikui ilgą, oj, kokią ilgą pasaką, nežvilgčiojant į laikrodį ir verkiant, kad visai nėra laiko. Paklausykite tėvų laikų muzikos, ir nesigėdinkite pripažinti, kad tai tikrai gera muzika. Nepykite ant kaimynų vien dėl to, kad jų atlyginimas didesnis. Pasidažykite lūpas tokia spalva, kuri atrodo graži Tau, o ne trims draugėms, kurios iš vis nesidažo. Išdrįskite eiti į darbą su tokiu sijonu, kuris provokuojamai priglunda, o ne plaikstosi keldamas grėsmę susipainioti penkiuose pasijiniuose. Nepykite ant savęs už tai, kad akys mėlynos, o ne žalios. Apkabinkite mylimą žmogų, net tada, kai jis pyksta, ar ignoruoja. Šokite tango, net jei ir nenusimato proga jį pademonstruoti.

Taigi toks ir yra tas Guru -  paprastas, išmintingas, save ir kitus gerbiantis gyvenimo mokytojas. Pabandykite bent dieną nugyventi su savo Guru, ir, galbūt Jūsų moteriškasis pradas atgims visu pajėgumu. Jeigu nedraugaujate su savimi, belieka atiduoti savus pinigus „koučingo“ specialistams.

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university