PASAKŲ PROJEKTAS

Vos 7 minutės – vidutiniškai tiek laiko per parą lietuviai skiria savo vaikams. Atkreipdamas visuomenės ir tėvų dėmesį į šį faktą, labdaros ir paramos fondas „Sniečkaus fondas“ kartu su rėmėjais ir savanoriais pradėjo įgyvendinti projektą „Pasakos vaikams“. Projekto tikslas – paskatinti pasakas kuriančius ir savo vaikams sekančius tėvelius jomis pasidalinti. Tai galima padaryti apsilankius interneto svetainėje www.pasakosvaikams.lt.

„Pastebima, kad tėveliai vis labiau tolsta nuo savo vaikų, kuriems gyvą bendravimą dažnai atstoja televizorius ar kompiuteris, – pastebi dr. Vladas Sniečkus, labdaros ir paramos fondo „Sniečkaus fondas” įkūrėjas. – Skirdami nepakankamai laiko vaikams, mes po truputį tolstame nuo jų, ir tai įneša tarpusavio nepasitikėjimo, pykčio, galiausiai skatina smurtą šeimose ir visuomenėje.“

V. Sniečkaus teigimu, toks iš pirmo žvilgsnio paprastas laiko leidimo būdas, kaip pasakų sekimas, puoselėja tvirtus, šiltus šeimos santykius. ,,Juk taip paprasta, išjungus šviesą tiesiog paklausti vaikų – apie ką šiandien norite pasakos? Nėra prastos pasakos, tiesiog reikia leisti sau kartu su vaikais pasinerti į fantazijų pasaulį ir tuo pačiu išgirsti tai, kas vaikui tą dieną svarbu. Kiekvieną vakarą sekamos pasakos įgauna vis naujų atspalvių, o girdėdami ramų tėvų balsą, vaikai taip pat nurimsta ir ramiai užmiega, laukdami kito vakaro ir naujos pasakos, –sako dr. V. Sniečkus. – Smagu girdėti, kaip vaikai krykštauja laukdami, kada vėl pradėsiu sekti naują pasakaitę, o anksčiau sektą, neretai pakoreguoja, jei ji šiandien sekama kitaip nei vakar.”

Apsilankiusieji interneto svetainėje pasidalinti savo kūrybos pasaka gali labai paprastai: tiesiog įrašę tekstą į specialų laukelį, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar paskambinę telefonu 8-5 214 2222(projekto kuratoriai perskambins ir įrašys pasaką). Prie projekto „Pasakos vaikams“ dirba ne tik vaikų psichiatrai bei psichologai, bet ir savanoriai autoriai, dailininkai bei kalbos redaktoriai. Interneto svetainėje esančias pasakas galima perskaityti, pasiklausyti įgarsinto jų varianto ar pažiūrėti specialiais garso efektais praturtintus YouTube filmukus. Organizatoriai prasitaria, kad ateityje planuoja išleisti ir knygelę, kurioje bus sudėtos gražiausios atsiųstos pasakos.

Projektas „Pasakos vaikams“ buvo sėkmingai pristatytas ir 15-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje. Didžioji dalis juo susidomėjusių lankytojų apgailestavo, jog patys nesugalvojo įamžinti pasakų, kurias buvo girdėję iš savo tėvų bei senelių, ar sekę savo pasakas vaikams. Kalbinti mugės svečiai pritarė projekto idėjai ir manė, jog ji yra ne tik prasminga mezgant ryšį su atžalomis, bet ir lavina suaugusiųjų bei vaikų kūrybiškumą.

Kartu su „Sniečkaus fondu“ projektui dienos šviesą išvysti padėjo savanoriai ir partneriai: spaustuvė „IRV“, VšĮ „New Ideas“, leidyklos „Tikra knyga“, „Dominicus lituanus“. Prisidėti prie „Pasakų vaikams“ gyvavimo gali visi norintys, atsiųsdami savos kūrybos pasakaitę arba gali paremti projektą, siųsdami žinutę trumpuoju numeriu 1398, įrašę PASAKA (parama – 5 Lt) arba PASAKA2 (parama – 10 Lt).

Labdaros ir paramos fondas „Sniečkaus fondas“ įkurtas 2013 m. sausį. Pagrindinis veiklos tikslas – smurto prieš vaikus mažinimas. Bendradarbiaudamas su panašiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis, valstybinėmis bei privačiomis įstaigomis, fondas siekia prisidėti prie smurto prevencijos, šviesti visuomenę bei inicijuoti įvairius tyrimus, kad mūsų šalyje mažėtų smurto apraiškos. Daugiau apie fonfą www.snieckausfondas.lt

 

 

RsV agentūra AD VERUM

www.adverum.lt

Neturite teisių komentuoti

   

Vaikai. Įmonės

   
   
   
© SU university