DRABUŽIŲ SLUOKSNIAVIMAS

 

Skandinavai sako: nėra blogo oro, yra tik bloga apranga.

Šį kartą tai ne apie mados tendencijas, bet apie kūno temperatūros reguliavimą. Turbūt kiekvienai mamai pažįstamas jausmas, kai nežinai, ar gerai aprengei vaiką į lauką, ar jam nebus per šalta, ar jis nesukais? Mano dvejonės išsisklaidė, kai atradau drabužių sluoksniavimą. Dėkoju, iš tikrųjų, ekologijos madai, kuria užsikrėčiau dar tuomet, kai Vilniuje tebuvo 2 mažytės eko parduotuvėlės.

Rudenį, kai dar pakankamai šilta, tačiau jau pučia ganėtinai stiprus ir šaltas vėjas, rekomenduočiau vaikučius rengti dviem sluoksniais, t.y. apatiniu ir viduriniu arba apatiniu ir viršutiniu (jeigu yra tikimybė, kad vaikutis sušlaps). Jau artėjant žiemai reiktų atkreipti dėmesį ir į temperatūrą, galbūt prireiks visų trijų sluoksnių arba vaikelį užkloti, arba įdėti į specialų neperpučiamą miegmaišiuką. Na, o žiemą, vaiką reiktų rengti visais trimis sluoksniais, netgi parenkant vidurinį sluoksnį šiltesnį, o miegantį vežimėlyje vaikutį reiktų guldyti ant vieno sluoksnio kailiuko ir užkloti kailiu arba specialiu užklotėliu.

Nekalbėsiu, kokia gera medžiaga yra vilna ar šilkas, aukštos kokybės speciali sintetika ar neperpučiami ir neperšlampami lauko drabužiai. Tiesiog pasidalinsiu, kaip aš rengiu savo vaikus. Beje, jeigu mamytės moka megzti, tuomet galima visa tai nusimegzti pačioms!

 

Apatinis sluoksnis (prie kūno) – vilnonis arba šilkinis bodžiukas ir vilnonės pėdkelnės arba vilnonės kojinės ir vilnonės ar šilkinės kelnytės. Galima nusipirkti vilnonį arba sintetinį kombinezoną su pėdutėmis ir ant rankyčių užmaunamomis pirštinytėmis. Alergiškiems ir atopiniu dermatitu sergantiems vaikams siūlau išbandyti Dermasilk šilkinius drabužėlius. Mes išbandėme, tikrai padeda lengviau ir greičiau įveikti alergiją. Dermasilk drabužėliai puikiai tiks ir kaip apatinis sluoksnis. http://www.rasakila.lt/lt/naudinga-zinoti/gydomieji-drabuziai.htm

 

 

 

 

 

Vidurinis sluoksnis – flyzo (taip vadinamos peliuko medžiagytės), aukštos kokybės kvėpuojančios sintetikos (Polartec® Thermal Pro® ar kt.), dvigubo mezgimo vilnos arba veltos vilnos bliuzonas ir kelnytės arba kombinezonas.

 

 

Viršutinis sluoksnis – neperpučiamos (ir neperšlampančios) medžiagos striukė su kelnėmis arba kombinezonas. Tinka ir pūkinis, tik neturėtų būti labai storas. Pirkdamos atkreipkite dėmesį į etiketėje nurodytas specifikacijas, t.y. ar medžiaga yra kvėpuojanti, ar nepralaidi vėjui.

Taip pat, atkreipkite dėmesį į žieminio viršutinio drabužio kokybę: ar rankovės turi po apačią papildomą rankogalį su guma, ar klešnės turi papildomus kojūgalius su guma, ar yra gumos, prilaikančios ant kojų, kaip veikia užtrauktukas, ar kapišonas nusisega, ar kapišonas turi snapelį, kuris saugo vaikučio akytes nuo vėjo ir lietaus. Ar kelnės (jeigu jos atskiros) turi petnešas, ar yra įsiuvai ties keliukais, ar nugaros pusėje yra paaukštintas liemuo. Ar viršutinis sluoksnis turi įsiutus atšvaitus (kūdikiams nebūtinai).

Rudenį, kai temperatūra nėra labai žema, o vėjas yra stiprus ir šaltas, rekomenduojama dėti du sluoksnius: apatinį ir viršutinį, kuris būtinai turi būti kvėpuojantis, kad neleistų vaikui sušlapti nuo prakaito, neperpučiamas vėjo ir saugoti nuo smulkaus lietaus.

Beje, daugelis nuo lietaus saugančių drabužių, taip pat polietileniniai lietpalčiai, puikiai tinka apsaugai nuo lietaus, bet trumpam laikui. Po jais kūnas nekvėpuoja ir greitai sukaista.

 

Aksesuarai – žiemą greičiausiai visos mamytės renkasi vilnones kepurytes, pirštinytes, kojines, šalikus. O ką daryti, jeigu vaikas alergiškas vilnai ir sako, kad jam „kanda“. Tuomet išeitis šilkas arba aukštos kokybės sintetika.

 

Batai – mūsų lietuvišką šaltą ir purviną žiemą geriausiai tinka botai, tačiau jie turi būti skirti žiemai, t.y. šilti. Ecco ar Geox batai su Goretex tinkleliu yra puikus pasirinkimas, nes jie neperšlampa, tačiau yra brangūs.

 

Savo vaikams atradau švediškus Vincent neopreninius botus, su kuriais labai gera ir po balas lakstyti ir sniege voliotis.

 

Visi kiti – sniego batai, batai su vilna viduje, Emu – yra skirti tik laukui (kaip ir paprasti botai). Emu skirti tik sausam orui, jie tikrai nepamainomi tuomet, tačiau nesiūlyčiau jų patiems mažiausiems, dėl netvirto kulno. Su visais kitais batais, kiek pabuvus patalpoje (prekybos centre, kavinėje), koja ima kaisti.

 

Taip pat, noriu atkreipti mamyčių ir tėvelių dėmesį, kad TERMO drabužiai, apie kuriuos žino daugelis suaugusiųjų, ir kurie velkami ant nuogo kūno, yra skirti judėjimui, todėl visai netinka kūdikiams ir vaikams, kurie vėsiu ir šaltu oru lauke miega vežimėliuose. Jiems prie kūno puikiai tiks vilna, šilkas, kurie šildo.

 

Kur ieškoti:

www.66shop.lt www.rasakila.lt www.barocca.lt www.polarnopyret.se/en/ www.ecco.lt www.vincentshoestore.com www.janus.no www.ulvang.no www.hellyhansen.com www.devold.com www.hellyhansen.com www.musumazyliai.lt www.manodrabuziai.lt išparduotuvėse    dėvėtų prekių parduotuvėse

Neturite teisių komentuoti

   

Vaikai. Įmonės

   
   
   
© SU university