SANTYKIAI PO GIMDYMO

Teisingai kalba išmintis vyrų lūpomis: „lengviau dirbti trijų etatų darbą, negu auginti mažus vaikus“. Reta mama, kuri po gimdymo trykšta energija ir entuziazmu. Nuovargis, organizmo išsekimas, santykių atšalimas ir galimybių veikti apribojimas kasdienybę nudažo pilka spalva. Naujo šeimos nario atėjimas, dėl kurio, atrodo, skirtas kiekvieno žmogaus gyvenimas, viską apverčia aukštyn kojomis: tenka atsisakyti poilsio,  kokybiško bendravimo su antra puse, draugėmis, pamiršti savirealizaciją, grožio procedūras, aktyvų laisvalaikį. Šis mažas pilietis  „įdarbina“ mamą bent porai metų. Kaip išsaugoti puikią savijautą ir išlaikyti pavydėtinus santykius su savimi, mylimu vyru ir pasauliu? 

 

PAGRINDINIS DARBAS JAU NUVEIKTAS

Daugelis mažus vaikus auginančių mamų kenčia nuo kaltės jausmo. Įkyriomis mintimis alina save, įsiteigdamos, kad jos kaltos, nes nespėja sutvarkyti namų, išpuošti vaikų, pagaminti kelių patiekalų per dieną,  atrodyti nepriekaištingai. Visų pirma derėtų suvokti, kad pagrindinis darbas, kurio nenuveikė nei vienas pasaulio žmogus, kurį nuveikėte Jūs– jau padarytas. Jūsų vaikas yra nuopelnas, už kurio išnešiojimą ir išleidimą į pasaulį turėtumėte jaustis dėkingos pačios sau, didžiuotis šiuo nelengvu pasiekimu ir tokios pačios pagarbos bei įvertinimo siekti iš aplinkos. Žiūrėdamos į save veidrodyje kas rytą garsiai ištarkite tokius ar panašius žodžius: „Ačiū Tau, mieloji, kad sugebėjai pratęsti giminę, kad dovanojai pasauliui neįtikėtiną vertybę – žmogų, būtent šis vaikas yra mūsų tąsa, genai, ateitis ir laimė“. Didžiuokitės savimi, nes ne kiekvienai moteriai lemta susilaukti vaikų.

TĖVO VAIDMUO

Kas nutinka su vyrais, kai gimsta vaikas? Atrodo, iki šiol jie buvo mylintys, rūpestingi, laukė atžalos gal net labiau negu Jūs. O vėliau, tarsi atitolsta, nenoriai grįžta į namus, dažnai palieka savo šeimas. Atsakymų daug, tačiau vienas iš jų – leiskime tėvams atlikti savo tėvystės vaidmenį. Vyrai tol nežinos, kaip elgtis su vaiku, kol nepraleis su juo pakankamai laiko. Pasidalinkite  dienos valandas ir tiesiog netrukdykite tėvams dalyvauti auklėjimo procese. Svarbu neduoti instrukcijų, nepriekaištauti, nesisieloti ir nebijoti. Be sąžinės graužaties išeiti ir mėgautis savo suplanuotu laiku: skaityti, apsipirkinėti, susitikti su drauge, dvasininku, pasivaikščioti, sužinoti naujienas mados, interjero, kultūros, verslo pasaulyje, gaminti ypatingą patiekalą, arba tiesiog eiti pamiegoti. Jeigu vyrai nenori ar nedrįsta būti su vaiku, galima pradėti nuo minimalaus laiko, vėliau, pamatę, kaip auga palikuonis, jie patys natūraliai sieks bendrauti ilgiau. Stiprioji lytis vaikus myli dėl pasiekimų, o moterys tiesiog myli.

ŠALIN PRAKTIŠKUMĄ

Kai šeimoje yra vaikų, moterys tampa itin praktiškos. Iš tiesų tai nėra nieko blogo, tačiau dažnai toks požiūris tampa nevaldomas. Valgoma iš vienos lėkštės, kad nereikėtų per daug plauti, neperkama moteriškų puskojinių, namų avalynės, nes galima pasiskolinti iš vyro, atsisakoma žurnalų ir knygų – internete gausu visko bet kuria tema, geriama pigi kava ir arbata, nes vis tiek toks pat skonis, vaikštoma su nėštumo laikų drabužiais - juk po namus, ar tik į parduotuvę, nedepiliuojamos kojos, nesikvepinama, nesidažoma, vis tiek niekas nemato, avalynė į miestą tik sportinio tipo, juk taip patogiau nešti nešulius. Daroma ir daugiau kitų praktiškų, bet moteriškumą „žudančių“ nuodėmių. Jums atrodo, kad kuriate puikų komforto jausmą aplink save, tačiau ar taip mano ir Jūsų vyras? Paklauskite savęs, ar tokią moterį sutiko Jūsų išrinktasis, kai susipažinote? Kokias dailiosios lyties atstoves jis mato darbe, išėjęs už namų sienų? Meilias, suprantančias, švytinčias. Puoškitės ir atrodykite taip, kaip norėjote atrodyti kai įsimylėjote, o už žavų moteriškumą būsite apdovanotos visokeriopai: ištikimybe, dėmesiu, dovanomis, pagarba. Kartais norėdamos sutaupyti, moterys „sutaupo“ savo santuokos sąskaita. Iš laisvalaikio meniu išbraukiamos kavinės, teatrai, renginiai, net gėlės. O vyrai, paskendę skaičiuose darbo aplinkoje, ieško, kur pabėgti nuo įkyrėjusio racionalumo ir pasinerti į grožio, lengvabūdiškumo ir žaismės sūkurį. Leiskite Jus lepinti, parodykite, kad tai daryti verta. Jiems rūpi Jūsų sveikata, išvaizda, savijauta, jie nori Jums padėti, o jei Jūs atsisakote – atsiranda kita, kuri mielai visa tai priima. Gimus vaikui, nieko nereikalaukite iš vyrų, sėlinkite atsargiai, švelniai, klauskite savųjų „Cezarių“ patarimo. Savo mylimai moteriai, jo vaikų motinai tikrai nebus atsakyta. 

NUO PASTELĖS IKI PATELĖS

Širdyje trokštate aistros, nors kūnas ir pavargęs. Tokia moteris nepanaši į gazelę, apie kurią svajoja kiekvienas vyras. Visų pirma, vertėtų papildyti organizmą trūkstamomis medžiagomis, dažnai tai būna Magnis ir Geležis. Vėliau, būtinai užsiimti mėgstama fizine veikla, moterims puikiai tinka joga, šokis. Šokti galima namie, ir net neapsirengus. Įkaitinus kūną, verta nusiprausti, o tuomet jį išblizginti – kas dieną įsitrinti aliejumi, pajusti jo kvapą, išlaisvinti Deivę savyje. Meilė sau gimsta per judesį, prisilietimą, o taip pat ir vaizdinius, kuriuos lengvai galima sužadinti savo mintyse. Erotinės tematikos literatūra, filmai, seksualiausių planetos žmonių nuotraukos, įkvepiančios kolekcijos, gražūs žmonės gatvėje, karšti pokalbiai prie vyno taurės, gundantis apatinis trikotažas vakare, paryškintos lūpos, išskirtinis aromatas plaukuose – tai neturėtų būti tabu, priešingai atsivėrimas geidulių tema gali sustiprinti pasitikėjimą savimi ir abipusį prisirišimą. Yra tūkstančiai būdu, kaip sužadinti moteriškumą savyje vienas iš jų – muzikos buvimas šalia. Kiek laiko ir pastangų skiriate šiai intymiai santykių sričiai? Kiek dalykų, pavardžių, pavadinimų galite išvardinti, kas Jus ir Jūsų partnerį jaudina? Negalvojate apie tai? Tuomet Jūsų santykių laivas skęsta. Žiūrėkite į akis, nesislėpkite po kuklumo kauke, eksperimentuokite ir atraskite gyvenimo laisvės grožį poroje.

SAVE PAŽINTI VERTA

Ar teisinga yra sulaukti brandaus amžiaus, bet nieko nežinoti apie save. Kodėl taip daug turite žinių apie buitį, vairavimą, karjeros valdymą, bet nežinote, kokia Jūsų gyvenimo prasmė ir esmė? Ne kiekviena moteris pažįsta savo kūną, žino savo mitybos tipą pagal  hormonų balansą, kraujo grupę. Ką nulėmė Jūsų gimimo laikas, kokios iškirptės drabužiai Jums tinka, bei ką išduoda Jūsų reakcijos į tam tikras gyvenimo situacijas. Motinystė atveria neįtikėtinas savęs pažinimo ir tobulėjimo klodus. Šiuo gyvenimo tarpsniu galima užduoti prasmingus klausimus, atlikti gausybę asmenybinių testų, pabendrauti su įvairiais specialistais, kurie padėtų išryškinti stipriąsias ir silpnąsias charakterio savybes. Per porą metų galima ištobulinti save, skirti laiko savianalizei, mokslams, ir, kaip nutinka gudrios moters gyvenime, susikurti idealią darbo vietą. Tai apmąstymų laikas, kai gali stebėti mažą nuoširdų žmogų šalia ir mokytis iš jo daryti tai, ko nori širdis. Laiminga mama – laiminga visa šeima, o tam, kad nusitiesti laimės tiltą, reikia visapusiškai save pažinti, atlikti savo gyvenimo retrospektyvą, nusipiešti ateities viziją.

Tai tik maža dalis to, ką galite sukurti, analizuodamos tai, kas brangiausia – savo dabartinio gyvenimo tarpsnį. Turite viską, kad galėtumėte kurti savo rojų žemėje. Atminkite, kad yra moterų, kurios augina vaikus vienos, be galimybės prigulti nuilsus. Paradoksalu, tačiau pastarosios iš gyvenimo pasiima daug daugiau laimės ir sėkmės, negu tos, kurios turi viską, tačiau nemoka tuo naudotis.

 

Tekstas: Dominika Novickienė
Nuotrauka: fotografas Giedrius Dagys, www.abu2.com

Neturite teisių komentuoti

   
   
   
© SU university