JAUKŪS NAMAI

Švelnus prisilietimas ir komfortiškas šiltas miegas, jaukūs romantiški vakarai, išskirtinis stilius ir harmonija, įdomus dizainas ir kokybė  - tokiais žodžiais turbūt apibūdintume jaukius šiuolaikinius namus, kurių norėtų daugelis.

Patarimai, kaip sukurti jaukesnę aplinką namuose pasitelkiant tekstilės gaminius:

Rinkitės natūralius pluoštus.

Nuo senovės žinoma, kad natūralūs audiniai turi daug gerų savybių.

Medvilnė yra patvarus ir ilgaamžis pluoštas, gaunamas perdirbant užaugintus medvilnės žiedus. Jis gerai sugeria drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, nesielektrina, nedirgina odos, todėl tinkami ir alergiškiems žmonėms.

Avies vilna yra tikriausiai pati populiariausia vilnos rūšis, natūrali ir seniai naudojama medžiaga. Vi̇lna yra minkšta, šilta, pralaidi orui ir gerai sauganti nuo temperatūrų pokyčių. Sakoma, kad vilna turi natūralaus mikromasažo poveikį, kurio metu gerinama kraujotaka, organizme vyksta atstatomieji procesai, greičiau sveikstama.

Merino vilna - tai aukštos kokybės merinosų avių vilna, pasižyminti antibakterinėmis savybėmis, nes turi savyje natūralaus riebalinio lanolino. Produktai, pagaminti iš merinosų avių vilnos gerai sugeria ir išgariną drėgmę, leidžia odai kvepuoti bei palaiko optimalią kūno temperatūrą. Ši vilna yra švelnesnė nei paprasta vilna, todėl tinkama vaikučiams ir vilnos šiurkštumui jautriems žmonėms.

Kupranugario vilna yra išgaunama iššukavimo būdu iš ypatingai švelnaus ir minkšto kupranugario povilnio. Per metus iš vieno kupranugario įmanoma išgauti apie 2,25 kg. vilnos, todėl ši vilna tekstilės pramonėje naudojama kaip labai brangi medžiaga, dažnai derinama su švelnia merino vilna. Kupranugario vilna yra minkšta, lengva ir švelni, gerai praleidžia orą, todėl sušildys kai šalta ir neleis sukaisti kai karšta, todėl yra naudojama ir šiltuoju metu periodu.

 

Rinkitės šiltas spalvas.

Spalvos esančios interjere įtakoja savijautą ir bendrą emocinę būklę. Šaltos spalvos, kaip mėlyna, žalia didina kambarį, o šiltos, kaip pavyzdžiui, rusva, optiškai mažina kambario dydį ir leidžia jaustis jaukiau.

Pledus, kaip interjero detalę, laikykite matomoje vietoje.

Lietuvoje net ir vasarą gali būti dažnai vėsoka, todėl būtina namuose turėti natūralių pluoštų mielų pledų, kurie laikomi matomoje vietoje svetainės zonoje, darbo kambaryje, miegamajame kurs ne tik puikia atmosferą, bet ir sušildys.

Miegamajame ant lovos neribokite pagalvių.

Prie miego pagalvių užvalkalų priderinkite įvairias dekoratyvines pagalves, kuo daugiau pagalvėlių, tuo jaukiau atrodo miegamasis.

Derinkite ir vonios tekstilę.

Norint palaikyti vieningą stilių namuose būtina suderinti ir vonios kambario rankšluosčių spalvas bei raštus. Net vaikų rankšluosčiai gali būti priderinti prie suaugusiųjų, tačiau vaikiškų detalių nereikėtų atsisakyti dėl stiliaus, jos atlieka kitas būtinas funkcijas.

Kurkime jaukius namus kartu, kuriuose visada gera būti.

 

Tekstas: www.jauku24.lt

Nuotraukos: www.jauku24.lt

 

Neturite teisių komentuoti

   

Interjeras. Įmonės

   
   
   
© SU university