KAIP NUSPALVINTI KAMBARIUS, KAD SUTAUPYTUME ŠILUMĄ

Kai šiuo metu lauke temperatūra tik krinta žemyn, mes nejučia atsukame savo šildymą iki maksimumo, kad nors namie būtų šilčiau ir jaukiau. Paieškokime būdų, kaip sušildyti savo kambarius, nedidinant sąskaitos už šildymą.

Pasak interjero specialistų, interjere naudojamos spalvos gali padaryti namus šiltesnius. Kelios paprastos gudrybės gali ne tik įtakoti tai, kaip jūs jaučiatės būdami kambaryje, bet taip pat ir faktiškai sumažinti jūsų sąskaitas už šildymą tuo atveju, jeigu jūs patys reguliuojate šildymą savo namuose.

Sodresnės spalvos tokios kaip raudona, oranžinė ir violetinė interjere spinduliuoja šilumą ir suteiks kambariui jaukumo, tuo tarpu mėlyna, žalia ir turkio spalvos aplink save viską sušaldo ir suteikia daugiau vėsumo. Žinant spalvų poveikį, galima atitinkamai „žaisti“ šilumos ir šalčio spalvų kaita ir praturtinti erdves atitinkamai - vienspalviuose raudonos spalvos deriniuose įvedus mėlyną spalvą, ji atrodo šaltesnė,  tuo tarpu mėlynų spalvų visumoje raudonos spalvos potėpis priduos šilumos.

Kambarių padėtis pasaulio šalių atžvilgiu – taip pat svarbus faktorius renkantis spalvas. Kambariai, kurių langai orientuoti į šiaurę, būna tamsesni arba turi šaltesnės natūralios šviesos, todėl juos pašviesins saulę primenančios šiltai balta, šviesiai geltona ir rožinė spalvos. Į pietus orientuotų kambarių langai gauna daugiau šiltos tiesioginės saulės šviesos, todėl jiems dekoruoti naudinga pasirinkti turtingas spalvas, tokias kaip sodri raudona arba oranžinė. Venkite spalvų, kurios yra per ryškios, nes jos gali per daug akinti, susidūrusios su tiesiogine saulės šviesa.

Patikrinkite, ar jūsų langai nepraleidžia skersvėjo, laikydami liepsną (pvz. uždegtą degtuką)

netoli lango. Jeigu oras pučia į liepsną, jūs turite skersvejį ir jums reikia izoliuoti langą. Tai aktualu ne tik mediniams, bet ir nekokybiškiems, prastai sumontuotiems plastikiniams langams. Sandarinimui naudoti tinkamos įvairios medžiagos – nuo laikraščių, vatos, iki šiuolaikinių guminių, poliuretaninių putų juostų - tai galite rasti daugumoje buities reikmenų parduotuvėje.

Investuokite į keletą storesnių užuolaidų – jos izoliuos jūsų kambarius nuo šilumos praradimo žiemą ir apsaugos nuo karštų saulės spindulių vasarą, taigi išlošite dvigubai. Beje, toks paprastas patarimas, kaip įsitikinti, ar užuolaidos yra tinkamai pritaikytos langui, gali suteikti penkiomis minutėmis daugiau natūralios šviesos per dieną. Paskaičiuokite, kiek minučių susidarytų per metus, ir pamatysite, kad tai iš tiesų gali būti reikšminga. Taip pat atkreipkite dėmesį į užuolaidų ilgį – geriausias užuolaidų ilgis yra iki palangės, kad jos neuždengtų radiatorių.

Galiausiai, nepamirškite, kad saulės šiluma – nemokama, tad leiskite jai kuo daugiau patekti į namus. Pakabinkite veidrodžius arba kitus šviesą atspindinčius paviršius ant sienų, į kurias pataiko saulės šviesa ir jie paskleis šilumą po visą kambarį. Įsitikinkite, kad į kambarius patenka tiek šviesos, kiek įmanoma, nuvalydami langus, atidengdami juos ir atlaisvindami nuo nereikalingų detalių dienos metu.

 

Tekstas ir nuotrauka: Viktorija Šimašiūtė

 

 

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Interjeras. Įmonės

   
   
   
© SU university