PARUOŠKITE PRIESKONIŲ LENTYNĖLĘ ARTĖJANČIOMS ŠVENTĖMS

 

Nors ir atrodo, kad iki Kalėdų dar marios laiko, bet, patikėkite, net nepajusite, kaip jis prabėgs, tad dabar pats metas, radus laisvo laiko, pasirūpinti, kad turėtumėte tų ypatingų ingredientų visiems pyragams, meduoliams, sausainiams, troškiniams, mėsos ir kitiems patiekalams, kuriuos netrukus pradėsite gaminti, palengva įsisukdamos į kalėdinio kepimo maratoną.

1. GLAZŪRUOTI VAISIAI

Visi smulkinti ir nesmulkinti vaisiai, konservuoti cukraus sirupe. Juos galite įmaišyti į pyrago tešlą arba naudoti kaip papuošimus, dekoruodama pyrago ar pudingo viršų.

2. DATULĖS

Datulės gali būti naudojamos keksiukuose, pyraguose ir pudinguose. Ieškokite didelių datulių vaisių su sodria, lygia spalva ir švelniai blizgančiu paviršiumi.

3. DŽIOVINTI VAISIAI

Ruošdama maltą mėsą pyragams su maltos mėsos įdarais, suteikite jiems „charakterio“, įberdama džiovintų figų, kriaušių, persikų, abrikosų ir obuolių. Arba suteikite dar daugiau skonio vaisių pyragams, praturtindama juos džiovintais mangais, spanguolėmis ar serbentais.

4. ŠOKOLADAS

Jums tikrai reikės šokolado kalėdinio kepimo metu – ne vienas kalėdinis receptas reikalauja daug procentų kakavos turinčio šokolado sodriam, turtingam šokoladiniam skoniui.

5. ŽOLELĖS

Pasirūpinkite tiek šviežiomis (kiek šiuo metų jų įmanoma rasti parduotuvėse), tiek džiovintomis  žolelėmis, kuriomis gardinsite sriubas ir troškinius. Galite pasidaryti ir savo pačios „kalėdinių“ žolelių pluoštelius, kurie suteiks skonio sultiniams ir padažams, surišdama virtuvine virvute kelis lauro lapus, raudonėlio ar čiobrelio šakeles, petražoles – gamindama tiesiog įmeskite jį visą į puodą ir ištraukite prieš patiekdama.

6. CINAMONAS

Šis kvapnus prieskonis auga ant vietinių Šri Lankos medžių ir yra naudojamas kaip prieskonis šimtmečių šimtmečius. Jo galite įsigyti malto (išlieka tinkamas naudoti šešis mėnesius) arba lazdelėmis (išliks tinkamas naudoti iki vienerių metų, jeigu lazdeles laikysite uždariusios orui nepraleidžiamame stiklainyje). Užbarstykite cinamono ant saldžių ir sūrių pyragų, įmaišykite į karštą šokoladą, kad sušildytų.

7. GVAZDIKĖLIAI

Šis prieskonis yra kilęs iš Rytų Indijos – tai sausas neprasivėręs gėlės žiedas ant visuomet žaliuojančio medžio. Gvazdikėliai įsmeigti į apelsinus yra populiari kalėdinė dekoracija, bet jie nusipelnė būti ir Jūsų prieskonių lentynoje virtuvėje. Naudokite juos, kepdama kumpius, tirštus padažus, kalėdinius pudingus, karštą vyną ir nuostabius desertus su obuoliais.

8. MUSKATAS

Muskatas yra tropinio visad žaliuojančio medžio, kuris gali užaugti iki 20 metrų aukščio, sėkla. Muskatas yra naudojamas tiek saldiems, tiek pagrindiniams patiekalams gardinti – nuo kalėdinių pudingų iki baltojo padažo. Rinkitės muskato sėklas ir pati jas susimalkite, norėdama išgauti geriausią muskato sėklų skonį.

9. CUKRUS

Idealiai kalėdiniam kepimui aprūpintoje prieskonių lentynoje turėtų būti paprasto baltojo cukraus, cukraus granulėmis, demerera ar muscovado cukraus bei cukraus pudros.

10. AUKSINIS SIRUPAS

Auksinis sirupas, kaip medaus pakaitalas, turi švelnesnį skonį ir yra dažnas ingredientas, kepant kalėdinius pyragus, sausainius, imbierinius meduolius.

11. RIEŠUTAI

Dubenėlis riešutų savo kevaluose kartu su riešutų gliaudikliu yra įprastas kalėdinio meto ženklas, o graikiškų riešutų, braziliškų riešutų, lazdyno riešutų ir migdolų mišinys yra puikus artėjančias šventes menantis užkandis. Įvairūs riešutai taip pat yra dažnas ingredientas įvairių rūšių šventiniams pyragams ir pudingams.

 

Tekstas ir nuotrauka: Viktorija Šimašiūtė

 

Neturite teisių komentuoti

   

Ekologija, sveiki produktai. Įmonės

   
   
   
© SU university