Giedrius Dagys (Geri Dagys) - keliautojas, fotografas, grafikos dizaineris, operatorius, video montuotojas. |
Dvi didžiosios Giedriaus gyvenimo aistros – kelionės ir fotografija – lydi viena kitą jau daugelį metų. Aistra fotografijai Giedrių aplankė dar vaikystėje, kai senelis padovanojo seną rusišką fotoaparatą „Zenit“ ir visą arsenalą technikos nespalvotoms nuotraukoms daryti. O keliauti, dirbti ir dalyvauti įvairiuose meniniuose projektuose gimtinėje ir už jos ribų jis pradėjo sulaukęs 16 metų. Beveik dvidešimt metų gyveno ne Lietuvoje, daugiausia – Jungtinėse Amerikos Valstijose. Giedriaus darbai skelbti įvairiuose žurnaluose, laikraščiuose, televizijoje, reklaminiuose filmukuose Pabaltijyje, Europoje, Azijoje, JAV ir Rusijoje.
2013 metų vasario mėnesį, kartu su Ričardu ir Jurga Anusauskais, išleido fotografijų albumą “Azijos dvasia“, įprasminusį jo dvejų metų keliones po Pietryčių Aziją.
2013 metų pabaigoje fotografijos istorija „Ledo kelias“, kurta kartu su kitais dviem komandos nariais - Berta Tilmantaite ir Žilvinu Vasiliausku, atrinkta į žurnalą “National Geographic”. Kai kurių šalių numeriuose ji tapo vedančiuoju straipsniu, o nuotraukos papuošė viršelius. Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvos fotografai pateko į šį prestižinį pasaulyje leidinį.
2014 metais “Ledo kelias”, originaliu pavadinimu “Zimnik” - kvapą gniaužiantis ekstremalus fotoreportažas iš Evenkijos, Sibiro glūdumos, kur keliautojus kaustė daugiau nei 50 laipsnių šaltis, o dirbant strigo kameros, laimėjo pagrindinį prizą Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimuose Fotopasakojimo / Reportažo nominacijoje.
Giedriaus kelionių geografija apima daugybę Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių. Labiausiai jis mėgsta fotografuoti žmones, užšifruotą judesį, įprasta akimi sunkiai pastebimus pokyčius gamtoje.
Giedrius apie fotografiją: „Fotografiją matau kaip realybės išgryninimo ir jos virsmo asmenine vizija procesą. Nuotraukoje siekiu išreikšti momentinę emociją, kurią jaučiu nuspausdamas kameros mygtuką. Fotografijomis stengiuosi perteikti savo paties jausmus, užfiksuoti įvykius ir scenas taip, kaip aš juos matau ir pasidalinti su aplinkiniais pasaulio grožiu bei jo spalvomis, kurias man tenka pamatyti ir patirti. Tikiuosi, lygiai kaip kiti fotografai įkvėpė mane tyrinėti pasaulį, taip ir mano darbai paskatins žmones naujiems atradimams.”
Gyvenime Giedrius laikosi nuostatos: „Suprasti mūsų pasaulį, pažinti jo įvairovę labiausiai padeda kelionės. Tai būdas prisiliesti prie kitų kultūrų, perprasti žmonių gyvenimo filosofiją. Tokios patirtys leidžia geriau pažinti save, moko gerbti ir mylėti savo gimtuosius namus ir kultūrą, skatina tobulėti, bet kurį žmogų daro tolerantiškesnį. “
“…Kelionės užkerta kelią išankstiniam nusistatymui, fanatizmui ir siauram mąstymui. Sveikas ir atjaučiantis žmogaus požiūris į pasaulį bei geraširdiškas, dosnus jo elgesys ir darbai negali būti pasiekti visą gyvenimą vegetuojant vieninteliame mažyčiame pasaulio kampelyje… “.
Markas Tvenas, 1867