MENO RENGINIAI

Vilniuje pristatomas unikalus šiuolaikinio meno paskaitų ciklas – „Art Mantica“. Išskirtinių paskaitų metu vyks gyvi pokalbiai su šiuolaikinio meno profesionalais iš įvairių pasaulio šalių, bus sudarytos galimybės pažvelgti į šiuolaikinį meną iš skirtingų perspektyvų, užduoti rūpimus klausimus, ar tiesiog gauti žinių, kurios pravers lankantis parodose ar kituose šiuolaikinio meno renginiuose. Šeštadieniniai šiuolaikinio meno žinovų bei gerbėjų susitikimai vyks nuo vasario 15 d. „Rupert“, meno ir edukacijos centre, ir tęsis iki pat gegužės pabaigos. 

 

„Organizuojamų susitikimų tikslas – burti šiuolaikinio meno gerbėjų bendruomenę, edukuoti bei pristatyti meno pasaulio naujoves ir tendencijas. Į susitikimus kviečiame visus, kuriems įdomu, kas nutiko 20 a., kodėl tapyba prarado rėmą, o skulptūra – pjedestalą, kodėl juodas kvadratas yra menas, taip pat, kokios yra šiuolaikinio meno tendencijos, meno kūrimo bei pristatymo užkulisiai“, – sako viena iš projekto „Art Mantica“ iniciatorių Justina Stašelytė.

„Art Mantica“ susitikimai yra reikšmingi ne tik savo idėja, bet ir temų įvairove, Lietuvoje ir pasaulyje žinomais pranešėjais. Besidominčiųjų šiuolaikiniu menu ir jo užkulisiais kiekvieną šeštadienį lauks dviejų skirtingų meno pasaulio atstovų pranešimai. Juos skaitys ir su susirinkusiaisiais bendraus meno profesoriai, meno institucijų vadovai, parodų kuratoriai, meno konsultantai, kolekcionieriai ir menininkai iš viso pasaulio. Susitikimų ir pranešimų temos apima pasaulines šiuolaikinio meno tendencijas, raidą, kuratorines strategijas, pagrindinius renginius: meno muges, bienales, meno kolekcionavimą. Taip pat netrūks pokalbių prie užkandžių ir karštos arbatos. Žadama, jog apsilankiusieji renginyje iš jo išsineš ne tik naudingas žinias, bet ir išeis užmezgę svarbias pažintis, gavę naujų idėjų bei įkvėpimo.

 Pirmojo susitikimo tema: „Modernus ir šiuolaikinis. Kas atsitiko menui?”. Šio susitikimo svečių sąraše –lankomiausio muziejaus Danijoje – „Louisiana” – kuratorius ir meno kūrinių įsigijimų skyriaus vadovas Anders‘as Kold‘as bei skulptorius, rašytojas ir Kopenhagos Nacionalinės filmų akademijos dėstytojas Henrik‘as B. Andersen‘as. Pranešėjai kalbės apie skirtumus tarp moderniojo ir šiuolaikinio meno, naujai besiformuojantį požiūrį į vizualiąją kultūrą, modernųjį meną, šiuolaikinį meną, atsiribojantį nuo estetikos ir daugelį kitų klausimų. Pertraukos metu svečių skonio receptorius pamalonins Viduržemio jūros regiono virtuvių virtuozo Riccardo Bondini kulinarinės staigmenos.

Susitikimai bus rengiami vasario 15, kovo 8, kovo 29, balandžio 12, gegužės 3 ir gegužės 24 dienomis. Daugiau informacijos bei registracija į renginius: www.rupert.lt.

Tarpdisciplininis meno edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“, įsikūręs vaizdingoje sostinės vietoje, ant Neries kranto, Valakampiuose (Meškeriotojų g. 33). Išskirtinės architektūros Audriaus Ambraso suprojektuotame pastate veikia parodų ir projekcijų erdvė, nuolat vyksta paskaitos, reziduoja Lietuvos ir užsienio menininkai, kuratoriai bei kultūros vadybininkai. Meno erdvė duris atvėrė 2013 m.

 

RsV agentūra AD VERUM                                                          

www.adverum.lt                           

 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university