RENGINIAI VILNIUJE RUGSĖJĮ

Štai ir ruduo pasibeldė – po vasaros atostogų ir atotrūkių grįžtame į darbus, vaikai - į mokyklas ir darželius. O į miestą sugrįžta daugybė gražių renginių. Pasižvalgykime.

 

BFL nuotr.

Rugsėjo 1 d. (sekmadienį) 14 val. – Teatralizuota ceremonija. Jau tradicinėmis tapusios Valdovų rūmų paramos fondo organizuojamos teatralizuotos ceremonijos yra skirtos sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Renginys nemokamas.

Rūmų šauklys praneš miestelėnams bei miesto svečiams galbūt primirštus, bet aktualius ir įdomius mūsų istorijos faktus. Susirinkusieji į teatralizuotas ceremonijas kiekvieną iš šių sekmadienių sužinos naują bei įdomų mūsų istorijos faktą bei galės nusikelti bent mintimis į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

 

Evgenios Levin nuotrauka

Rugsėjo 1 d. (sekmadienį) 19 val. S. Daukanto aikštėje koncertas „Beauštanti aušrelė“. Šventinis koncertas mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienos 20-mečiui paminėti. Koncerto vedėjas Marijus Žiedas. Koncerto meno vadovė ir režisierė Irena Didžiulienė. Koncerte skambės Dž. Verdžio, A. Bražinsko, L. Vilkončiaus, V. Kernagio, K. Mašanausko, G. Abariaus, P. Meškėlos, A. Foko, K. Daugėlos, E. Masytės muzika, A. Baltakio, Just. Marcinkevičiaus, M. Martinaičio eilės. Renginys nemokamas.

 

Rugsėjo 2 d. (pirmadienį) Lukiškių aikštėje nuo 18.30 val. vyks „Burbuliatorius“ – tai reguliarus miesto žaidimas, kuris vyksta visą vasarą ir rugsėjį, kas antrą pirmadienį, tuo pačiu metu Lietuvos ir užsienio miestuose. Šio renginio ypatumas yra ne tik jo periodiškumas, bet ir tai, kad jis vyksta daugiau 15 Europos miestų vienu metu. „Burbuliatoriaus“ tikslas – atgaivinti viešąsias miesto erdves, paskatinti miestelėnus eksperimentuoti, ieškant naujų viešųjų erdvių naudojimo būdų, bei sukurti paralelinį įvykį, kurio dalyviai, gyvendami skirtinguose miestuose, galėtų dalintis erdvių gaivinimo patirtimi. Tai atviras įvykis, ir sudalyvauti jame gali kiekvienas norintis. Tereikia atsinešti muilo burbulų indelį (sau ir praeiviui) į paskelbtą vietą ir „užburbuliuoti“ ją kartu su kitais miestelėnais.

 

Rugsėjo 5–8 d. (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio) įvairiose Vilniaus vietose – „Naujojo cirko savaitgalis“, festivalis, kviesiantis pažinti šiuolaikinį cirką. Festivalis šviežiu oro gūsiu nupučia dulkes nuo tradicinės cirko palapinės ir pristato kitokį cirką – skatinantį mąstyti ir susimąstyti, jungiamą su kitais menais. Į tradicinį, jau aštuntą kartą vyksiantį festivalį Vilniuje daiktus jau pakuojasi ne tik žymiausi cirko meno profesionalai iš įvairių šalių, bet ir daug žadanti šiuolaikinio cirko ateitis – talentingi studentai iš prestižinių CODARTS ir ACaPA cirko akademijų Olandijoje bei ESAC akademijos Belgijoje. Išsamią programą ir bilietų kainas (yra ir nemokamų renginių) rasite www.menuspaustuve.lt

 

Nuotraukos autorius Kęstutis Vanagas/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Rugsėjo 5 d. (ketvirtadienį) 18 val. aikštelėje prie Žirmūnų g. 100 namo vyks „Žirmūnų būsto“ bendruomenės diena. Visi gyventojai – tiek jaunesni, tiek vyresni - kartu su visais kaimynais, artimaisiais ir bendruomenės nariai kviečiami į linksmą šventę – „Žirmūnų būsto“ bendruomenės dieną.

Šventės metu Jūsų laukia: smagūs pašnekesiai su kaimynais ragaujant šaltibarščius, krepšinio varžybos, šokių pamoka su profesionalu, milžiniškų burbulų pūtimas, žaidimas Petankė, klausimų smiginys (dartai) „Ką žinai apie savo rajoną?“, fotosienelė „Kaimynų kampas“.

Šventės metu galėsite apžiūrėti modernias daugiabučių administratorių darbo priemones, įrangą ir netgi išbandyti, kaip veikia žolės pjovimo robotas.

 

Evgenios Levin nuotrauka

Rugsėjo 6–8 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio)SOSTINĖS DIENOS – didžiausia Vilniaus miesto šventė, skirta visiems sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Renginiai prieinami labai didelei auditorijai, kadangi yra nemokami, todėl ši šventė yra pats masiškiausias kultūros festivalis mieste. Jūsų lauks Dūzgiantis prospektas, Menų ir muzikos gatvė, Gardžių lauktuvių kelias, Knygų alėja ir daugybė koncertų bei kitų renginių. Daugiau informacijos www.sostinesdienos.lt

Rugsėjo 6 d. (penktadienį) nuo 16 iki 20 val. atvirų durų diena: „Kūrybinės dirbtuvės“ Menų terapijos centre (M. K. Paco g. 4). Jūsų laukia į naujo sezono užsiėmimų pristatymas.

Kūrybingumo pradžia – bandymas. Vaikai visada nori viską išmėginti patys. Kas bus, jei arba kai... Su dailės saviraiškos mokytojais bus galima maišyti dažus ir tapyti ant didelių popieriaus lapų, piešti ilgus ir vingiuotus kelius, keliauti jais į stebuklingas šalis, kuriose galima neatpažįstamai pasikeisti su teatro saviraiškos mokytojos pagalba, o judesio terapeutė padės sušokti šokį su savo šešėliu. Tėveliai turės galimybę pasikalbėti su užsiėmimų vadovais ir rasti geriausią užsiėmimą savo vaikui.

 

Algirdo Darongausko nuotrauka

Rugsėjo 7 ir 21 d. (šeštadieniais) 14 val. ekskursija Bernardinų ansamblyje. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į ilgojo maršruto ekskursiją pavieniams asmenims Vilniaus Bernardinų ansamblyje. Reikalinga išankstinė registracija telefonu 8 682 40216 arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Dalyvių skaičius ribotas.

Rugsėjo 7 d. (šeštadienį) 12 val. „Vilniaus regata“. Kaip ir kasmet pirmąjį rugsėjo šeštadienį, rugsėjo 7 dieną, Neries upe vyks masinė irkluotojų plaukimo šventė. Startas tradiciškai 2-ame Valakampių paplūdimyje 12 val. Plaukti galima bet kokiomis irklu varomomis plaukimo priemonėmis. Yra starto mokestis. Regatos distancija – 10 km, vidutiniškai trunkanti nuo 1 iki 2 val. Finišas – Žvėryne ties Pėsčiuoju tiltu. Galima plaukti ir visai neirkluojant, tuomet srovė jūsų laivą atplukdys per 3 val. Apranga – pageidautina šventiška, įdomi, nes bus įsteigtas prizas už originaliausią irkluotojo kostiumą. Pakvieskite dalyvauti šventėje savo atžalas – jauniausiųjų dalyvių taip pat laukia prizai. Organizatoriai siūlo nepamiršti foto aparatų – vaizdai iš upės nuostabūs.

Visiems dalyviams bus įteikiami diplomai, pažymintys trasoje plaukikų sugaištą laiką. Nugalėtojai kiekvienoje laivų klasėje taip pat bus apdovanoti, vėliau visų laukia tradicinė loterija. Burtų keliu bus išdalinti rėmėjų prizai, tarp kurių vertingiausias – baidarė.

 
 

Rugsėjo 7–23 d. Vilniuje vyks Tibeto kultūros dienos. Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito proga Vilniuje rugsėjo 7-23 d. vyks Tibeto kultūros dienos. Tai - tikrai unikali proga susipažinti su mistiška ir slėpininga kalnų gyventojų kultūra bei susitikti su Jo Šventenybe Dalai Lama XIV. Thankai, Čam šokiai, ryškiaspalvė mandala, mįslingas vienuolių skleidžiamas garsas - tik maža dalis to, ką pamatysite kelias savaites truksiančiuose renginiuose. Daugiau informacijos apie renginius www.freetibet.lt

Rugsėjo 9 d. (pirmadienį) 18 val. Vilniaus mokytojų namų svetainėje – vakaras, iš ciklo „Pažinkime Vilnių“.

Rugsėjo 9 d. (pirmadienį) 11 val. ekskursija „Vilniaus požemių istorijos“. Pradžia nuo Katedros aikštės varpinės laiptelių. Ar kada nors, vaikščiodami Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, pagalvojote, kad po Jūsų kojomis gali būti kitas – požeminis pasaulis? Vilnius daug kartų kentėjo nuo gaisrų ir karų. Namai senamiestyje buvo perstatinėjami, bet požeminė jų dalis išliko iš seniausių laikų. Ekskursijos metu susipažinsime su Vilniaus istorija, išlikusia jo požemiuose. Bilieto kaina suaugusiajam 29 Lt.

 

Rugsėjo 10–19 d. įvairiose Vilniaus vietose vyks mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, šiais metais minėsiantis savo veiklos dešimtmetį. Per šį laikotarpį buvo suorganizuota daugiau nei tūkstantis renginių, siekiant su mokslo naujienomis ir technologijų nauda supažindinti visuomenę, populiarinti Lietuvos mokslo įstaigas, verslo įmones, taikančias savo veikloje mokslo pasiekimus.

Festivalis tapo didelė laboratorija, subūrusi skirtingų partnerių jėgas mokslo populiarinimo veiklai vykdyti ir sukūrusi savas mokslo populiarinimo tradicijas. „Erdvėlaivio žemė“ renginiai dabar vyksta penkiuose miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Jau trečius metus festivalis dalyvauja projekte „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“. Festivalio programa ir registracija čia.

Rugsėjo 10–15 d. (nuo antradienio iki sekmadienio) į Vilnių jau penktą kartą grįžta didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“. Festivalis kviečia atrasti eksperimentę ir klasikinę Japonijos muziką, dalyvauti japonų menininkų parodose, paskaitose, netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje, kūrybinėse dirbtuvėse. Festivalį užbaigs įspūdinga persirengėlių konkurso „Cosplay“ dalyvių eisena Vilniaus senamiesčiu. Daugiau informacijos www.nowjapan.lt

 

Rugsėjo 12–14 d. (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio) nuo 10 val. „Litexpo“ vyks „Mamų mugė“. Tai sezoninė trijų dienų vaikiškų (iki 14 m.) ir nėščiųjų prekių komiso ir labdaros mugė, organizuojama du kartus per metus.

Mugė skirta ir toms, kurios nori pigiai apsipirkti nesugaišdamos daug laiko, ir toms, kurios susitvarkiusios spintas nori išparduoti jau nebenaudojamus vaikų drabužius, žaisliukus, knygas, įvairų inventorių, taip pat nėščiųjų rūbus. Tam tikra prasme įvyksta mainai – mugėje tu parduodi tai, ką vaikai išaugo ir ten pat nusiperki jiems tinkančių rūbų. Šios mugės idėją karininko žmona J.Jauniškienė parsivežė iš JAV, kur metus gyveno su visa šeima.

Mugės šūkis – „Ekonomiška. Ekologiška. Prasminga!“. Taigi, „Mamų mugė“ – ne vien proga praktiškai ir patogiai apsipirkti. Mes esame kaip tarpininkai, kurie padeda dėvėtiems daiktams surasti naujus šeimininkus, taip pratęsiant jų gyvenimą. Visi mugės dalyviai – ir perkantys, ir pristatantys rūbelius į komisą – taip pat prisideda prie beprasmio vartojimo mažinimo. Daugiau informacijos www.musumuges.lt

Rugsėjo 12 d. (ketvirtadienį) nuo 18.30 iki 21 val. Vilniuje vyks pirmoji „Europos literatūros naktis“. Skaitymai netradicinėse erdvėse vyks vienu metu – prasidės 18.30 val. ir baigsis 21 val. Lankytojams bus pateikiamas žemėlapis, kurio pagalba jie galės aplankyti juos labiausiai dominančias skaitymo erdves ir išgirsti Lietuvos kultūros autoritetų lūpomis skambančius žymių Europos autorių kūrinius. Renginys nemokamas.

 

Rugsėjo 13–15 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio)Vilniuje vyks Vilniaus knygų festivalis. Festivalio programoje – naujienų pristatymai, diskusijos, prekyba knygomis leidyklų kainomis, filmų peržiūros, koncertai, skaitymai, slemas, performansai, dirbtuvėlės, teminės ekskursijos po Vilnių, festivalio išvakarėse – protmūšis. Dieninė programa vyksta keturiose „Titaniko“ salėse bei kiemelyje, išsiplečia ir už jo ribų – renginiai vyksta kavinėse, baruose, knygynuose, galerijose. Vėlyvais penktadienio ir šeštadienio vakarais festivalis keliasi į kitas erdves - tegu literatūrinis šėlsmas tęsiasi naktį!

Labai nuoširdžiai kviečiame visus Bernardinai.lt skaitytojus ir šiaip knygų mylėtojus į du Bernardinai.lt renginius, kurie Vilniaus knygų festivalyje vyks šeštadienį:

2013 09 14, šeštadienį, 13 val. Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“ (Maironio g. 3) II salėje vyks renginys „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ – apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią. Kodėl svarbu kalbėti apie priklausomybių temą bei kodėl būtina leisti tokias knygas ir kurti TV laidas, renginyje kalbės knygos sudarytojai Bernardinai.lt vyr. redaktorius Andrius Navickas bei VA Caritas priklausomų asmenų reintegracinės bendruomenės „Aš esu“ vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas. Susitikimas skirtas ne tik priklausomybės paliestiems ar jų artimiesiems, bet kiekvienam, kuris nori geriau suprasti priklausomybės ligą.

2013 09 14, šeštadienį, 16 val. II Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“ (Maironio g. 3) II salėje knygos „Pasaulis yra gražus. Pokalbiai apie kūrybą“ pristatymas ir sutiktuvės. Dalyvauja: knygos sudarytojas Gediminas Kajėnas, Bernardinai.lt vyr. redaktorius A. Navickas, rašytoja, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė V. Juknaitė, poetas Gytis Norvilas ir dainų autorius bei atlikėjas D. Razauskas.

Rugsėjo 13–15 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) Gedimino prospekte rengiama „Tautų mugė“. Į mugę suvažiuos patys aktyviausi Tautinių bendrijų amatų ir kulinarijos meistrai, dainos ir šokio virtuozai. Mugės metu Vilniečiams ir miesto svečiams bus pateikti ir demonstruojami nacionaliniai rankų darbo kūriniai, pristatomi tautų nacionaliniai valgiai, jų ruošimo subtilybės ir receptūrų įvairovė. Kaip ir kiekvienoje šventėje bus gausu muzikos, pramogų, šventinio šurmulio. Renginys nemokamas.

 

Evgenios Levin nuotrauka

Rugsėjo 14 d. (šeštadienį) 11 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) ekskursija „Vilniaus kunigų seminarijos keliais“. skirtą 1863 metų sukilimui atminti.

Ekskursijos dalyviai aplankys istorines vietas, kuriose veikė Vilniaus kunigų seminarija.. Pėsčiomis bus einama prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, užeinama į Alumnato kiemą, aplankoma Lietuvos technikos biblioteka ir Šv. Jurgio bažnyčia. Katedros aikštėje sėdama į autobusą ir važiuojama į buvusį Vilniaus misionierių vienuolyną ir Viešpaties Dangun žengimo bažnyčią. Iš čia važiuojama į Šv. Petro ir Povilo bažnyčią ir Laterano kanauninkų vienuolyną, po to aplankomas Trinitorių vienuolynas ir Švč. Trejybės bažnyčia. Iš čia vykstama į Šv. Juozapo kunigų seminariją. Po ekskursijos jos dalyviai parvežami į senamiestį. Renginys nemokamas. Ekskursijos vadovai: Bažnyčios istorikas dr. Liudas Jovaiša ir menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. Numatoma ekskursijos trukmė 4 val. Būtina išankstinė registracija tel. 8 5 269 78 03.

 

Evgenios Levin nuotrauka

Rugsėjo 15 d. (sekmadienį) Dešimtus metus iš eilės vyksiantis „Tarptautinis Vilniaus maratonas“. Startas ir finišas prie Vilniaus Katedros varpinės. Tai sporto ir laisvalaikio renginys, priversiantis sukrusti visus, tą dieną atsidūrusius Vilniaus centre. Profesionalūs bėgikai ir ištvermingiausi lengvosios atletikos mėgėjai savo jėgas išmėgins tradicinėje 42,195 km maratono trasoje, mažiau patyrusieji galės startuoti pusės maratono – 21,097 km bėgime. Žiūrovams renginys nemokamas.

Rugsėjo 20–22 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) vyks Tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Mozaika“. tarptautinio bendradarbiavimo kultūrinis projektas, vyksiantis jau aštuntą kartą. Mūsų festivalyje pabuvojo meno kolektyvai, aktoriai iš Olandijos, Vengrijos, Jugoslavijos, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Turkijos, Latvijos, Bulgarijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos.

Kiekvienais metais atrandame naujų būdų, galimybių tarptautinio gatvės teatrų festivalio inovatyvumui skatinti įtraukdami vis naujų dalyvių su kitokiomis, netradicinėmis išraiškos priemonėmis, veiklomis. Pritraukiame naujų partnerių, rėmėjų. Festivalio renginiai vyksta netikėtose erdvėse, kas skatina pažvelgti į Vilnių kitu rakursu, atrasti iš naujo tai, ką manei gerai pažįstąs. Renginiai nemokami. Daugiau informacijos www.senamiescioteatras.lt

Rugsėjo 20 d. (penktadienį) 18 val. Vilniaus Mokytojų namų svetainėje – dainuojamosios poezijos svetainės sezono pradžios koncertas. Dalyvaus Lietuvos jaunieji bardai. Bilieto kaina 10 Lt. Bilietai parduodami 1 valanda iki koncerto.

 

Evgenios Levin nuotrauka

Rugsėjo 21 d. (šeštadienį) Neries krantinėje prie Mindaugo tilto bus minimas „Rudens lygiadienis“. Kiekvieną Rudens lygiadienį švenčiame rudens Lygės šventę, pabrėždami šiltojo metų laiko pabaigą ir perėjimą į šaltąjį metų laiką. Nuo žilos senovės žinomi papročiai šiuo metų laiku atnašauti dievybėms už išaugintą, subrandintą derlių, tuo pabrėžiant ribų tarp skirtingų klimato sąlygų svarbą. Tarybiniais laikais tokio pobūdžio šventės pavirto rudens gėrybių mugėmis, derliaus šventėmis. Rudens lygiadienis būna tada, kai diena susilygina su naktimi. Lygė įvyksta rugsėjo 20-22 dienomis ir visame pasaulyje nusirita smagi karnavalų, vaidinančių ir šokančių žmonių švenčių banga. Ją lydi fejerverkai, natūralios ugnies reginiai, rudens gėrybių mugės. Daugiau informacijoswww.etno.lt

Rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 19 val. Vilniaus Vingio parke – „Vilniaus fejerija“. Tai – Lietuvoje analogų neturintys renginiai, kurie žiūrovų nepalieka abejingų. Festivalio konkursinėje programoje dalyvaus profesionalios pirotechnikų komandos, prieš tai buvusių keturių festivalių nugalėtojos iš Latvijos (Fire art), Lenkijos (Grom zbig, S-Piro), Kroatijos (Mirnovec). Vakarą vainikuos Lietuvos pirotechnikos ir fejerverkų profesionalų įmonės BLIKAS parodomasis fejerverkas. Renginio metu koncertuos grupė Biplan.

Fejerverkai ar kitokie pirotechnikos efektai yra tapę daugelio renginių akcentu ar kulminacija. Festivalio programos esmė – galybė meniškai pagal muziką atliekamų fejerverkų. Vilniaus Vingio parkas – tai puiki fejerverkams stebėti erdvė. Renginys mokamas.

 
 

Rugsėjo 27 d. (penktadienį) Tyrėjų naktis 2013 – tai išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Tądien mokslo entuziastai turės puikią progą susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais darbais.

„Tyrėjų nakties“ metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.

 Projekto tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais. Renginiai nemokami. Daugiau informacijos www.tyrejunaktis.lt

Rugsėjo 28 d. (šeštadienį) nuo 10 val. Litexpo vyks „Vilniaus sporto mugė“, pats didžiausias šiais metais sporto renginys Lietuvoje, subursiantis po vienu stogu įvairiausius sporto klubų ir žymiausius sporto prekių ženklų atstovus. Šiais metais mugės lankytojus taip pat stebins ir didžiulė dviračių paroda. Visas didysis centro kompleksas virs didžiulia sporto ir sveikatingumo oaze. Kartu su Sporto muge tą pačią dieną vyks NIKE TRAINING CLUB konvencija ir tarptautinė paroda BALTMEDICA 2013. Jūsų laukia pramogos, daug sporto, įdomybių bei įvairiausių sporto, sveikatingumo naujienų.

Sekmadieniais nuo 12 val. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) „Blusturgis“ – vieta, kurioje prekiaujama asmeniniais naudotais daiktais: drabužiais, aksesuarais, namų apyvokos reikmenimis, interjero detalėmis, žaislais, knygomis ir daugybe kitų. Taip pat čia galima rasti ir vienetinių rankų darbo gaminių. Blusų turgaus prekiautojai paprastai nesiekia pelno, o lankytojai ateina apžiūrėti prekių ir pabendrauti, gerai praleisti laiką, įsigyti originalių smulkmenų. Renginys nemokamas.

Antradieniais 16 val. Vilniaus apylinkėse vyks orientavimosi sporto varžybos „Mano antradieniai“. Tai masinės orientavimosi sporto varžybos, vykstančios jau trečius metus Vilniaus miesto apylinkėse. Vidutiniškai kiekviename šių varžybų etape startuoja virš 180 orientavimosi entuziastų, kurie per sezoną įveikia daugiau nei 10 000 kilometrų. Varžybose galima startuoti nuo 16 iki 19 valandos.

Trečiadieniais 19.30 val. Katedros aikštėje – „MTB mokyklėlė“. Tai puikus būdas išmokti geriau pažinti ir valdyti dviratį, susirasti bendraminčių ir draugų, didinti šio sporto mėgėjų būrį, ar tiesiog gerai praleisti trečiadienio pavakarę. Šis jau antrus metus VŠĮ „Sveikas miestas“, UAB „Sporto miestas“ ir Kalnų dviračių (MTB) sporto federacijos vykdomas projektas yra ne varžybos, o pamokėlės ir treniruotės viename, skirtos tiek pradedančiajam, tiek ir kiek pažengusiam MTB entuziastui. Čia nebus prasto rezultato ir nereiks raudonuoti prieš draugus. Čia susirinks įvairaus pajėgumo žmonės, norintys tiesiog geriau išmokti važiuoti kalnų dviračiu, susipažinti su jų valdymo ir trasų įveikimo ypatumais, taip plėsdami sportuojančių gretos. Treniruočių grafikas bus skelbiamas iš anksto, o MTB mokyklėlėje dalyvius visada lydės mažiausiai du žmonės – „treneris“ ir „asistentas“ – taip bus užtikrintas atitinkamas sudėtingumas ir pajėgesniems, ir tik pradedantiems.

Penktadieniais 16 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) vyksta edukacinis užsiėmimas mažiems ir dideliems „Auksakalio dėlionė". Įėjimas su muziejaus bilietu.

 

Tekstas: Jurga Lūžaitė iš Bernardinai.lt

Nuotraukos: 1-BFL, 2-4-5-6-7 Evgenija Levin, 3- Kęstutis Vanagas/BFL © Baltijos fotografijos linija, 5- Algirdas Darongauskas.

 

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university