RUDENS SAVAITGALIS NIDOJE

Ramuma ramiausia. Tik pulsuojantis jūros ošimas ir begalinis šaižus žuvėdrų klyksmas. Žalias ir drėgnas kvapas – jūros dumblių ir miško samanų. Raukšlėti žvejo pirštai tarp murzinų tinklo kilpų įsipynę, gintarėlių spindėjimas šlapiame baltame delne, o toliau – tik tolių toliai tolių toliuose…Kada ten benuvyktum, persikėlus į Kuršių Neriją visada pasijunti it kitos erdvės apvilktas, kažin koks kitoks jausmas apima - tartum svečioj šaly esi.

Pirmas dalykas, kurį pastebi ten atvykęs – ant tos žemės žingsniai tampa lėtesni. Rodos, kad viskas ten lėčiau juda – lėčiau medžio lapai nuo šakos krenta ir laikrodžio rodyklės sukasi lėčiau, lėčiau pats kvėpuoji ir lėčiau eini - it švelnios marių bangos užliūliuotų savo ritmu.

Kažin, ar kas drįstų neigti, kad Nida – unikalaus gamtos grožio kampelis Lietuvoje. Dažniausiai čia poilsiautojai atplūsta vasarą, kada visiems įprasta vykti į pajūrį pasimėgauti švelniu smėliu ir jūros gaiva. O ar kada esate patyrę, kad atostogos Lietuvos pajūryje, net ir trumpos - savaitgalio ar vienos dienos, gali būti ne mažiau įkvepiančios, atgaivinančios ir ypatingos? Poilsis Nidoje išskirtinis visais metų laikais, o ruduo – puikus metas ją aplankyti, jei norisi ko nors naujo ir nepatirto.

 

Savaitgalio išvyką į Nidą pradėsite Smiltynėje, keliantis keltu - vieninteliu būdu Kuršių Nerijos gyventojams pasiekti Klaipėdą ir kitas vietoves. Pakeliui nepamirškite sustoti ir užsukti į UNESCO saugomas vaizdingąsias nykstančias Mirusias kopas - rudenį tai ne mažiau įsimintinas reginys - nuo kopų atsiveria įspūdingas peizažas: miškai, neįprasti žolynai, smėlynai, kauburėtos kopos ir kalvelės, iš abiejų pusių matomas mėlynas Kuršių marių bei Baltijos jūros vanduo.

Ne vienas ten stovėdamas ir tą vaizdą regėdamas sako, kad jaučiasi taip, lyg būtų ne Lietuvoje – kraštovaizdis taip mena dykumą - ne veltui šios kopos vadinamos lietuviškąja Sachara. Kad ir kelintą kartą Mirusias kopas lankysite, tuo vaizdu, kurį ten pamatysite rudenį, kai medžių lapai ir žolynai rudens spalvų palete nutapyti, liksite sužavėti ilgam. Pakeliui nepatingėkite stabtelti Juodkrantėje ir užlipti į žymųjį Raganų kalną – tautodailės skulptūromis apstatytą 42 m aukščio kopą. Ten sutiksite nuotaikingus ir mistiškus mitologinius personažus – jie bus džiaugsmas ir įdomumas jūsų vaikams, o patys galėsite paprašyti senovės dvasių grožio ar jėgų.

O ką gi veikti rudens savaitgalį Nidoje? Visų pirma, tik atvykę nurimkite, palikite darbus, rūpesčius ir namus, atverkite Kuršių nerijai širdis ir pasimėgaukite tuo, ką dažniausiai užmirštate, įsisukę kasdienybės sukūryje. Išeikite pasivaikščioti įprastais takais - pasigrožėkite Kuršių marių peizažu, Vytauto Kernagio skulptūra ant suolelio, Tomo Mano nameliu su „Itališku vaizdu”, užlipkite į Panakardžio kopą ir apžiūrėkite garsųjį saulės laikrodį, o po to tiesiog parymokite, apžvelgdami aplink plytinčius vandenis ir miškus. Ankstyvą rytą išsiruoškite prie jūros - vaizdas ir jausmas paplūdimyje rudenį, kada kopos, smėlis ir jūra tušti turistų, nuteikia ypatingai. Pasivaikščiokite, pamąstykite – nuo jūros atsklindantis vėjas nejučia nupūs tolyn visas ramybės neduodančias mintis. Jeigu mėgstate aktyvesnį poilsį, galite po tas pačias apylinkes pasivažinėti savo atsivežtais ar vietoje išsinuomotais dviračiais – Nidoje dviračių takai tam puikiai pritaikyti. Nepamirškite ir ypatingų viešbučių pasiūlymų - daugelis viešbučių rudens sezono metu poilsiautojams siūlo įvairias ypatingas rudens SPA procedūras, romantiškus rudens savaitgalius poroms. Be to, viešbučių pasiūlymų kainos rudenį gali būti žemesnės nei turizmo sezono įkarščiu.

Rudenį daugelis restoranų ir barų Nidoje nedirba, todėl norėdami kur nors papietauti ar pavakarieniauti tokio didelio pasirinkimo kaip vasarą gal ir neturėsite. Visgi, kaip visada ir kaip bet kur kitur, pasirinkimo galimybės priklausys nuo to, kiek būsite nusiteikę tam išleisti – ir rudenį čia rasite jūsų laukiančių viešbučių restoranų, išalkusius poilsiautojus pasiruošusios pamaitinti ir kelios kavinės miesto centre. Kita vertus, kodėl gi nepasigaminus ko nors patiems – supanti aplinka ir dienos įspūdžiai net ir įprastam maistui suteiks naujų skonių. Daug pastangų nereikalaujanti vakarienė su lauke ant grotelių kepta žuvimi ir rudens derliaus daržovėmis, įsisupus į pledus ir gurkšnojant vyną, kai ausis, išvargintas didmiesčių triukšmo, skalauja Baltijos jūros ošimas ar Kuršių marių bangų teliūškavimas, gali būti daug kartų įsimintesnė nei prabangi vakarienė restorane.

Viskas priklauso nuo jūsų kūrybingumo ir nuo to, kokią atostogų nuotaiką jūs patys susikursite. Vakarais pasilikite ir neikite miegoti kiek ilgiau nei esate įpratę – atsigulus į lovą paskaitykite knygą, kuriai niekaip nerandate laiko būdami namie, pažaiskite stalo žaidimus, užsikurkite židinį ir pasidalinkite vieni su kitais prisiminimais ir senomis istorijomis ar tiesiog jaukiai patylėkite suglaudę pečius. Kad ir ką bedarytumėte, suprasite, kad atostogos nebūtinai turi sietis su karšta saule už tūkstančių kilometrų – tokios pat šiltos jos gali būti ir čia pat Lietuvoje rudenį – nes tik ruduo mums atneša tokių jausmų – ir melancholiškos nuotaikos, ir šypsotis verčiančios nostalgijos. Tebūnie rudens savaitgalis Nidoje atsipalaidavimas ir meditacija, ieškojimas ir atradimas naujų gyvenimo spalvų. Tad, kai aplink viskas ims rodytis per daug rudeniškai pilka ir niūru, išsiruoškite į Nidą – ten nuvykę galite atrasti, kad dar ne visi spalvoti medžių lapai nukritę – nes...ten lėčiau medžio lapai nuo šakos krenta ir laikrodžio rodyklės sukasi lėčiau.

Tekstas ir notraukos: Viktorija Simasiute

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university