BALTŲJŲ NAKTŲ GROŽIS

Kartais tamsa žavi! Su šiuo fenomenu susijęs gamtos grožis, šešėlių žaismas, tviskantis juodumos perlamutras. Keliaujantys į tolimiausius pasaulio kampelius, kur naktys virsta stebūklu,  išgirdę frazę „bijau tamsos“, tik nusišypsotų ir mielai papasakotų kitą nakties juodumo versiją.

Jei kam teko pabuvoti Sankt Peterburge birželio ar liepos mėnesiais, turėtų su malonumu prisiminti kaip tobulai atrodo Rotušės aikštė, gynybinė siena su Senojo Tomo ir Storosios Margaritos bokštais, Tompea pilis, Petropavlovsko tvirtovė, kurioje palaidoti visi Rusijos carai, Jekaterinos rūmai, naktinis Nevos tiltų pakėlimas ir fejerverkai, "Baltųjų naktų” festivalio koncertai, spektakliai ir pan.

Šiaurės Norvegijoje, Nordkape „Baltosios naktys“ gal ir nepritraukia daug turistų, bet tam, kuris ieško išskirtinio grožio, ši vieta puikiai tiktų įspūdingiausių vaizdų kolekcijai. Juk žavu praleisti šviesią naktį ant uolos skardžio ir prieblandoje stebėti šėlstantį vandenyną. 

Svalbardas yra Norvegijos karalystės dalis, esanti Arkties vandenyne į šiaurę nuo Europos žemyno. Ten, „Baltosios naktys“ trunka nuo Balandžio 20 iki Rugpjūčio 23. Ši rojaus vietelė gausi įvairių paukščių, augalų, ir baltųjų meškų, kurios sutinkamos gan dažnai. Jei turistai atvyksta „Baltųjų naktų“ laikotarpiu, natūralų gamtos gyvenimą gali išvysti tam tikrų šešėlių žaisme bei paslaptingame vandens atspindyje.

„Baltosios naktys“ – gamtos reiškinys, kuris sulaužo tam tikrus dėsnius, pasižymi sentimentalumu ir unikalumu. Išvysti šį reginį galėtų būti puiki dovana sau ir mylimam žmogui.

 

Tekstas ir nuotraukos: Dominika Novickienė

Neturite teisių komentuoti

   

Lankytinos vietos. Įmonės

   
   
   
© SU university