INTERVIU SU GAIVA APIE KOBIDO MASAŽĄ

Smalsumas – dažna moterų savybių, kuri kutena širdį su prašymu išbandyti ką nors naują. Šį kartą sudomino KOBIDO - imperatoriškasis veido masažas, jauninantis be kompromisų ir natūraliu būdu.

"Kaip jaučiatės?"- po procedūros manęs paklausė, o aš nuoširdžiai šyptelėjau :"Atrodo, tarsi drugelių armija praplasnojo, palikę neapsakomą lengvumą". Bandę šį masažą tikrai mane supranta, o naujokams šiek tiek plačiau pasakoja KOBIDO tradicijų puoselėtoja Gaiva Monkūnienė.

-Dabartinėje moteryje - daug dirbtinumo: priauginta, ištiesinta, sustangrinta, prailginta ir nuspalvota. Žiūriu į jas ir natūralių minioje išskaičiuoju gal dešimt procentų. Kokie Jūsų pamąstymai apie tokią takoskyrą tarp Dievo duoto grožio ir šių dienų moters grožio sampratos?

Visos mes esame skirtingos. Skirtumus lemia individualus gyvenimo būdas, mentalitetas, norai, pagaliau aplinka, kurioje augome. Taigi, įvairiai suvokiame ir grožio sampratą, skirtingai vertiname takoskyrą tarp natūralaus ir dirbtinio grožio. Jeigu viena moteris gerai jaučiasi būdama natūrali, kitai galbūt norisi pakoreguoto, nuspalvinto grožio. Svarbu jaustis komfortiškai, tačiau nereikėtų skubėti rinktis drastiškų grožio puoselėjimo būdų. Pirmiausiai vertėtų pasidomėti, išbandyti kuo natūralesnes alternatyvas.   

 - Užauginote tris vaikus, daug dirbate, bet visiškai nemaskuojate laiko žymių veide, iš tiesų atrodote gerai - ar tai KOBIDO masažo paslaptis, ar kitais natūraliais būdais puoselėjate savo veido odą?

Taip, odą puoselėju tik natūraliais būdais ir priemonėmis, todėl KOBIDO masažas, jo poveikis man yra atradimas, kuriuo noriu pasidalinti su kitais. Taip pat prižiūrėdama odą nenaudoju jokių kremų, juos puikiai pakeičia natūralūs aliejai. Nepamirštu veido pamaitinti ir naminėmis kaukėmis. Jose gausu vitaminų, nėra sintetinių priedų. Vertinu natūralumą, todėl ir dirbdama su savo klientais naudoju tik natūralius, ekologiškus aliejus, micelinį vandenį.        

- Masažo rūšių yra daug. Kodėl nusprendėte atsisakyti kitų ,iki šiol Jūsų darytų masažų ir specializuotis ties šia rytų filosofija apipinta paslauga?

Jau senovės išminčiai žinojo, kad harmoniją galime pasiekti vienodai rūpindamiesi kūno ir sielos grožiu. Japoniškasis KOBIDO veido masažas sužavėjo akivaizdžiai pastebimu poveikiu puoselėjant veido grožį ir kartu teikiama dvasine nauda, gyvybine energija. Procedūros metu atgaunamos jėgos, subalansuojama emocijų pusiausvyra, atpalaiduojamas visas kūnas. Šis veido masažas savo poveikiu yra prilyginamas viso kūno masažui. Remiantis japonų patirtimi, KOBIDO nėra vien tik kosmetinis masažas, taip pat jis vertinamas kaip gydymas, kūno terapija. Procedūros metu aktyviai stimuliuojant veido taškus teigiamai veikiami visi vidaus organai. 

- Šio masažo pabaigoje suvokiau, kad jau procedūra baigiasi, o taip norėjosi ją pratęsti. Neprailgo valanda. Papasakokite apie Kobido techniką daugiau, kokia nauda klientei, koks tikslas atvykti pas Jus jį pasidaryti šių dienų moteriai.

KOBIDO – tai menas, kurį sukūrė senovės Japonijos samurajai, ir kartu, tai gydymo metodas, kuris apjungia kaklo/sprando, veido ir galvos sritis. Ši technika buvo sukurta siekiant atkurti ir palaikyti tiek fizinę, tiek psichinę samurajų pusiausvyrą prieš kiekvieną mūšį. Tuo tarpu KOBIDO metodas, kaip masažas, pradėtas praktikuoti nuo 1472 m., kai to meto imperatorienė pareikalavo gydymo, kuris puoselėtų ir išlaikytų jos grožį nepaisant bėgančio laiko, o taip pat savo poveikiu prilygtų samurajų ištvermei. KOBIDO procedūrą itin vertino Japonijos imperatorių šeimos. Masažo tikslas buvo ir vis dar yra - suteikti bei išlaikyti energiją ir grožį bėgant laikui. Jau po pirmos procedūros atgaunamos jėgos, o veide pastebimas „pakėlimo“ efektas. Taigi, šių dienų veikliai moteriai, kuri stengiasi neatsilikti nuo spartaus gyvenimo tempo, nepasiduoti laiko tėkmei, KOBIDO veido procedūra padės pašalinti nuovargio ir laiko žymes bei atgauti fizines ir emocines jėgas. Taip pat norėčiau pabrėžti, jog KOBIDO dėl savo poveikio itin tinkamas ir vyrams.        

  

- Kiek tokių procedūrų reikia, norint akivaizdaus rezultato - tokio, kai pastebi ne tik pats, bet ir aplinkiniai?

Rekomenduojamas kursas yra 6-8 procedūros, priklausomai nuo odos būklės. Kurso metu procedūras reikėtų atlikti kartą per savaitę. Rekomenduojama kursą atlikti du kartus per metus, pavyzdžiui, rudenį ir pavasarį. Tarp kursų (poveikiui palaikyti) pakanka masažuotis kartą į mėnesį. Reguliariai atliekant procedūras, masažo poveikis yra prilyginamas plastinių operacijų poveikiui: mažėja odos suglebimas bei raukšlės, oda akivaizdžiai tampa stangresnė, išvalomi toksinai, nešvarumai, nebevargina užkritę akių vokai, mažėja dvigubas pagurklis, normalizuojamas odos drėgmės balansas, oda tampa maksimaliai skaisti, efektyviai stabdomi veido senėjimo procesai.    

- Prisipažinsiu, dėl įtempto gyvenimo tempo, atsipalaiduoti nėra lengva, bet po procedūros jaučiausi, tarsi mano veido oda būtų pervilkta - nuimta “vilnonė” oda ir lengvai pridengta “šilkinė”. Kas lemia tokį atpalaidavimą?

Maksimalus veido, o kartu ir viso kūno atpalaidavimas pasiekiamas laikantis tradicinės masažo eigos: kaklas/sprandas, veidas, limfos drenažas, galva (skalpas). Visų pirma, svarbu tinkamai atpalaiduoti kaklo/sprando raumenis. Jeigu žmogus labiau įsitempęs, sprandas masažuojamas ilgiau. Nuo tinkamo šios srities raumenų atpalaidavimo priklauso tolimesnis masažo poveikis. Masažuojant veidą taikoma labai daug ir skirtingų technikų (ritmiški „paspaudimai“, „braukimai“, „patrynimai“ ir kt.), išmasažuojamas kiekvienas raumuo, suaktyvinama kraujotaka. Taip pat labai svarbus galvos (skalpo) masažas, t.y. šios srities taškų stimuliavimas. Itin teigiamai veikia ir limfos drenažas. Trumpiau tariant, didžiausias masažo poveikis gali būti pasiekiamas tik laikantis masažo technikos tradicijų.     

-Minėjote, kad šio masažo technikos Japones mokydavo tik artimi šeimos nariai, papasakokite dar jo kilmės ypatumų.

KOBIDO masažo technika labai sudėtinga, susideda iš daugybės judesių, kurių kiekvienas turi būti atliekamas tik tam tikrais pirštais ir jų padėtimi. Šio masažo technikos ir paslaptys, kaip tradicija, perduodamos šeimos nariams. Ištisus šimtmečius japonai giliai tiki procedūros nauda grožiui ir ilgaamžiškumui.

- Masažo salone pasitikote šiltai, dėmesingai, rūpinotės viso seanso metu, išlydėjote su patarimais ir tyru vandeniu. Salono interjerą puošia išskirtiniai paveikslai - viskas apgalvota kliento labui. Ar atėjęs žmogus Jums daug reiškia?

Gerbiu ir myliu kiekvieną žmogų, kuris pas mane ateina. Seanso metu stengiuosi apgaubti šiluma, perteikti geras, pozityvias emocijas, užtikrinti komfortą. Stengiuosi pelnyti kiekvieno žmogaus pasitikėjimą. Man labai svarbus grįžtamasis ryšys, kai žmogus atsipalaiduoja ir džiaugiasi procedūros teikiama nauda.  

- Po terapijos norisi atsilyginti vien už teigiamą emocinį poveikį, kurio pasigendu prestižiniuose grožio paslaugų salonuose, be kita ko, kur dar ir kainos didelės. O Jums, panašu, negaila nieko - dovanojate ypatingas nuolaidas. Ar visoms savo lojalioms klientėms taikote lanksčias sąlygas?

Taip, visada taikau lanksčias sąlygas ir nuolatines nuolaidas. Esu parengusi įvairių pasiūlymų ir pirmą kartą besilankantiems, todėl kaskart galima teirautis apie taikomas nuolaidas. Pavyzdžiui, nuolaidos taikomos perkant kursą, užsirašant procedūrai ryto valandomis ir pan.

- Matote daug moterų veidų, ar iš jų galite išskaityti jų gyvenimus, įpročius? Kokios mes lietuvaitės? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint išsaugoti jaunystę ir grožį?

Nesvarbu, kokio amžiaus žmogus beateitų, jo veide matau individualius bruožus, asmenybę. Kiekvienas veidas žavi savo išskirtinumu. Galiu pasidžiaugti, jog lietuvaitės gražios tiek savo išore, tiek ir vidumi. Saugant jaunystę bei grožį labai svarbu siekti vidinės harmonijos, rūpintis ir mylėti save. To nuoširdžiai ir palinkėčiau visiems.      

 

Daugiau:


Tekstas: Dominika Novickienė, kalbantis su Gaiva Monkūniene

Nuotraukos: asmeninis Gaivos Monkūnienės nuotraukų archyvas.

Logotipas: Agnė Šutrikaitė

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university