NAKTINIAI DRABUŽIAI IŠSKIRTINEI MOTERIAI

Šiandien parduotuvėse siūloma įvairių stilių moteriškų naktinių drabužių: nuo paprastų medvilninių iki šiltų kašmyro pižamų, nuo „babydoll“ stiliaus gipiūrinių, permatomų, puoštų nėrinukais, raukinukais ir kaspinukais, iki prabangių šilkinių ilgų peniuarų. Sunku išsirinkti. O dar netolimoje praeityje naktiniai drabužiai nebuvo klasifikuojami kaip atskira garderobo dalis.

Marškiniai

Antikinėse kultūrose marškiniai buvo dėvimi kaip tunika, o viduriniaisiais amžiais marškiniai tapo pirmaisiais naktiniais drabužiais. Ilgi apdarai, saugantys viršutinius drabužius nuo prakaito ir kūno išskiriamų skysčių, buvo vieninteliai reguliariai skalbiami drabužiai. Marškiniai buvo dėvimi ir miego metu. Ir vyrai, ir moterys prieš miegą nusivilkdavo viršutinius drabužius ir guldavosi vilkėdami apatiniais drabužiais (marškiniais), o ryte tiesiog apsivilkdavo ant jų viršutinius drabužius.

Peniuarai

Tai buvo pirmieji moterų naktiniai drabužiai. Pirmasis peniuaras buvo pristatytas Prancūzijoje 18 a. pradžioje; naujasis drabužis buvo kuriamas praktiniais tikslais. Jis buvo ilgas ir sunkus, toks, kaip tuometiniai sijonai. Peniuarai buvo tokio pačio stiliaus kaip ir suknelės, o apie 1920 metus jie supanašėjo su populiariomis trumpomis satininėmis vakarinėmis suknelėmis. Šie trumpesni ir lengvesni moterų naktiniai drabužiai buvo seksualūs, tačiau jie nebuvo specialiai kuriami tokie. Tačiau po Antrojo Pasaulinio karo tokio tipo peniuarai buvo pradėti kurti kaip seksualių apatinių drabužių dalis.

Naktiniai – marškiniai ir suknelės

19 ir 20 amžių sandūroje trumpi ir ilgi naktiniai drabužiai natūraliai perėmė senųjų apatinių  marškinių miegui skirtas funkcijas. Naktiniai marškiniai tapo paprasti, vidutinio ilgumo, o naujesnei jų versijaibūdingi animaciniai personažai ar šūkiai. Tokius naktinius marškinius pamėgo jaunimas.
Naktinių suknelių stilius labai įvairus. Šiandien beveik nėra jokio skirtumo tarp naktinių suknelių ir peniuarų. Dažniausiai naktinės suknelės yra ilgesnės, pasiūtos iš standaus audinio - medvilnės ar flanelės. O peniuarai yra trumpesni ir seksualesni, pasiūti iš lengvų, malonių kūnui audinių, pvz. šilko.

Pižamos

Manoma, kad pižamų „tėvynė“ yra 17 amžiaus Pietų ir Vakarų Azija. 18 amžiuje britų misionieriai „atvežė“ pižamas į Europą ir jas pradėjo vilkėti vyrai ir berniukai. 20 a. pradžioje pižamas pakeitė naktiniai marškiniai, kuriuos vyrams buvo įprasta vilkėti. Greitai pižamas pamėgo vakarietės moterys. Visgi, iki pat 1980-ųjų pižamų buvo parduodama žymiai mažiau negu naktinių suknelių. Šiandien galima nusipirkti įvairių stilių ir spalvų pižamų. Jaunimui ypač patinka pižamų komplektai, sudaryti iš pižaminių kelnių ir berankovių ar trumpomis rankovėmis marškinėlių.

Šiandien beveik viskas gali būti vilkima kaip moteriški naktiniai drabužiai. Tačiau dėl savo prabangos ir seksualumo užuominos moterims labiausiai patinka būtent tie, kurie pasiūti iš šilko. Daugelis moterų turi nedideles apatinių ir naktinių drabužių kolekcijas, kurių stiliai įvairuoja nuo praktiško iki seksualaus. Taip šiuolaikinės moterys yra pasiruošusios visiems gyvenimo atvejams.

Seksualūs naktiniai ir apatiniai: www.naktiniai.lt

Tekstas: Ieva Ručinskienė
Nuotrauka: www.flickr.com

Neturite teisių komentuoti

   

Stilius ir mada įmonės

   
   
   
© SU university