Kurios SPA procedūros – naudingos, o kurios nesuteiks laukiamo efekto?

Viešbučiai su SPA centrais, grožio ir kosmetologijos salonai mūsų šalyje vis labiau populiarėja. Itin didelio pasisekimo sulaukia pramogas ir poilsį visai šeimai siūlantys centrai, kuriuose klientai mėgaujasi kūno puoselėjimo procedūromis, mankštomis, baseinais ir pirtimis bei maitinimu net iki 3 kartų per dieną. Lankytojai gali rinktis pavienes paslaugas iš gausaus procedūrų meniu arba su nuolaida įsigyti specialius poilsio paketus. O kurios iš SPA procedūrų – pačios vertingiausios ir vertos jūsų dėmesio?

1. Masažas

 

Masažai teikia įvairiapusišką naudą:

  • Raumenų skausmo mažinimas. Vieni populiariausių ir dažniausiai pasirenkami – tai pečių juostos ir nugaros masažai. Po vos 30 min. trukmės nugaros ir kaklo masažo išeisite kaip naujai gimę – masažas sumažins raumenų skausmą, atgaivins, suteiks jėgų.
  • Atsipalaidavimas ir ramios mintys. Dvejopą naudą teikia aromatinis masažas – jo metu ne tik kruopščiai išmasažuojami raumenys, bet ir naudojami vertingų savybių turintys aliejai. Aromaterapinis viso kūno masažas Klaipėdoje patrauklus pavargusiems žmonėms, nes padeda kovoti su stresu, nemiga, efektyvus siekiantiems atsipalaiduoti po patirtų išgyvenimų.
    • Kūno formų dalinimas. Antsvorio, o kartu – ir celiulito problemos šiandien itin aktualios, tad SPA centrų, grožio salonų darbuotojai atlieka plataus spektro liekninamąsias procedūras. Bene plačiausią liekninamųjų procedūrų spektrą siūlo „Amadėja“ SPA Klaipėdoje: salone atliekami anticeliulitiniai masažai, lieknėjimo procedūros, stangrinamieji masažai ir kt. 

2. Įvairios vonios ir vonelės

Karšto, drungno vandens vonios, vonelės turi teigiamą poveikį visam organizmui, o kai kurios jų veikia panašiai kaip ir fiziniai pratimai. Kūno vonios gerina medžiagų apykaitą, stabdo uždegimus, atpalaiduoja. Karšto vandens vonios, į kurias kviečia SPA Palangoje, būna papildytos druskomis, aliejais, pienu, žolelių ekstraktais ar pan., tad efektas pastebimas iškart po procedūros.

3. Saunos ir garinės pirtys

Buvimas suomiškoje pirtyje leidžia atsipalaiduoti, valo poras, gerina kraujotaką, didina širdies susitraukimo dažnius, mažina sąnarių, raumenų skausmus, teigiamai veikia imunitetą. Tad jei tik mėgstate, pirtyje būkite į sveikatą! Tačiau abejojama, ar pirtis padės iš kūno pašalinti toksinus – šias funkcijas atlieka kepenys, inkstai, bet ne mūsų oda.

Garinė pirtis, teigiama, raumenų skausmą malšina geriau negu sauna. Be to, garinės pirtys labai vertingos plaučiams.

4. Šaltas dušas

Po pirties būtinas ir šaltas dušas: jis gerina nuotaiką, didina teigiamų hormonų kiekį. Tad jei norite tapti žvalesni, energingesni, maudykitės po šaltu dušu. Visų geriausia žinia – šia procedūra nemokamai galėsite mėgautis ir namuose, ne tik SPA centre, o kontrastinis dušas dar ir labai efektyvus gerinant kraujotaką, kovojant su celiulitu.

5. Veido kaukės

Veido odai itin tinka drėkinamosios ir maitinamosios kaukės. Jose gausu vertingųjų komponentų, kurie grąžina odai jaunatvišką išvaizdą, mažina raukšleles, suteikia odai stangrumo ir gyvybingumo. Salone „Familia sana“ atliekami ne tik patys geriausi masažai Klaipėdoje, bet ir SPA ritualai, kurių metu daug dėmesio skiriama įvairioms kūno sritims, veidui. Veido kaukės gali padėti išvengti chirurginių intervencijų ir pajauninti jus bent dešimtmečiu.

Kurių procedūrų geriau vengti?

1. Ledo vonios

Anksčiau ledo vonios buvo itin populiarios: sportininkai jas vertino kaip leidžiančias greičiau atgauti jėgas po treniruočių, gerinančias raumenų tonusą. Tačiau laikui bėgant įrodyta, kad šaltis organizmui nesuteikia didelės naudos. Ir nors šaltis mažina patinimus, skausmą, drauge jis sumažina ir raumenų jėgą bei masę, o tai jau nebėra teigiami efektai.

2. Kriopterapija

Krioterapija – tai buvimas specialiose kapsulėje, kurioje palaikoma itin žema temperatūra. Krioterapiją pamėgo tokios įžymybės kaip Demi Moore ar LeBronas Jamesas, teigiantys, kad procedūra malšina skausmą, gerina miegą bei leidžia pasiekti geresnių rezultatų sporte. Tačiau jokiais tyrimais šie efektai nėra įrodyti, o didelis šaltis gali suteikti priešingų rezultatų. Taigi didelio šalčio geriau vengti.

Mėgaukitės masažais ir procedūromis, kurias jums siūlo geriausi visos Lietuvos SPA centrai ir salonai. Prisiminkite, kad vertingiausios procedūros – tos, kurių metu kūnas aprūpinamas šiluma, o šaltis tinka nebent patinimams ir skausmui mažinti.

Daugiau apie SPA procedūras skaitykite čia. 

 

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university