AR PASIRŪPINOTE SAVO ŠEIMA?

Ar susimąstėte mikroorganizmų pavojų miegamajame? Pagal higienos normas, čiužinius rekomenduojama  keisti kas 7 metus, o antklodes – kas 5 metus. Kodėl ir kokie pavojai gresia?

Kad pataluose nesiveistų organizmai, galintys sukelti nemalonius pojūčius ir negalavimus, tokius kaip kosėjimas, čiaudulys, gerklės perštėjimas, odos bėrimai ar alergijos, kvėpavimo takų problemos, antklodės reikalinga skalbti bent 2 - 4 kartus per metus. Senuose spyruokliniuose čiužiniuose kaupiasi taip visų nepageidaujams dulkių erkutės, sukeliančios alergijas ir kitus negalavimus. Atsikratykite senų čiužinių! Išsirinkti naują čiužinį nėra jau taip paprasta. Dažnam, norinčiam įsigyti „rimtą“ ortopedinių savybių turintį čiužinį, pritrūksta teisingos ir tikslios informacijos. Taigi, kaip išsirinkti sveiką ir patogų čiužinį?

Šiais laikais čiužinių gamybos technologijos sparčiai vystosi ir tobulėja. Nederėtų apsiriboti vien tuo, kas yra likę nuo seno. Šiais moderniais laikais netrūksta naujų technologijų čiužinių gamyboje, kurie gali suteikti ne vien ypatinga komfortą žmogui, tačiau ir padėti esant rimtoms sveikatos problemos. Kaip antai, alergijos, įvairūs stuburo negalavimai, tirpimai, atsirandantys kai sutrinka kraujotaka.  Žmogaus stuburas yra S raidės formos, todėl, norint pailsinti raumenis ir užtikrinti fiziologiškai taisyklingą kūno padėtį miegant, labai svarbu skirtingo minkštumo anatominės zonos čiužiniuose.  Vertėtų paminėti  keletą rimtesnių technologijų, kurios labiau įtakoja sveikesnį miegą ir patogumą.

Diferencijuotų  zonų technologijos  dėka išgaunamos skirtingo minkštumo anatominės  zonos, kurių pagalba užtikrinamas geresnis kūno raumenų atsipalaidavimas miegant. Kodėl svarbu kokybiškai išprofiliuotos anatominės zonos čiužinyje? Sunkesnėse kūno vietose (pečių, klubų srityse) čiužinio zonos yra suminkštintos, būtent atraminėse kūno srityse, kurios patiria didžiausią apkrovą gulint. Jų dėka raumenys geriau atsipalaiduoja ir neužspaudžiami nervai, dėl to sumažėja pečių tirpimas, kaklo skausmai, sąnarių bei kraujotakos sutrikimai. Stuburo srityje kietesnė zona suteikia atramą. Pasiekiamas svarbiausias rezultatas – taisyklinga stuburo padėtis miego metu. Be to atsipalaiduoja mūsų kūnas, ir svarbiausia, tolygiai pasiskirsto svoris, todėl mažiau vartomės naktį, geriau išsimiegame.

Naujausi mokslo bei technikos pasiekimai leidžia čiužinių gamyboje naudoti didesnį medžiagos tankį. Jis itin svarbus, nes kuo didesnis medžiagos tankis, tuo ilgiaamžiškesnis bus čiužinys. Viena iš naujesnių technologijų - 3-D čiužinio branduolio pjaustymo technologija. Ji pagerina funkcines čiužinio savybes bei suteikia kokybišką poilsį, be to čiužinys tampa dar pralaidesnis orui.

Ergokozee prekės ženklą pristatančių specialistų konsultacija, apie naujausias technologijas, gali suteikti daug naudingos informacijos renkantis čiužinį. Pastebėjo, kad kol nepasireiškia kokia nors problema, nė vienas nesusimąstome, kaip svarbu yra teisingai išsirinkti ant ko miegoti. Dažnas pabundame ryte nutirpusiais pečiais, visas kūnas tarsi sustingęs, skauda nugarą.  Kaip tai išspręsti? Dažniausia problema ta, kad pritrūksta tinkamos atramos nugarai miegant, dėl to įkrentame tarsi į „hamaką“. Atsikeliame nepailsėję, su skausmais, maudimu vienoje ar kitoje kūno dalyje. O ką rinktis, kad nugara būtų prilaikoma? Geriausia rinktis profiliuotus,  zonuotus, elastingo  putų poliuretano čiužinius, kurie suteikia itin gerą ir malonią  atramą  stuburui.  Iš aprašytų savybių svarbios anatominės zonos, kurios lemia sveiko miego kokybę.  7 anatominių zonų dėka čiužinys  geriau prisitaiko ir maloniai apglėbia kūną, todėl sumažėja galūnių tirpimas, nugaros skausmas, raumenys geriau atsipalaiduoja ir geriau pailsima. Svarbu paminėti, jog naujos kartos čiužiniai yra ekologiški, juose nesiveisia kenksmingi mikroorganizmai, dulkių erkutės ir pelėsis.

Jau ir Lietuvoje galima įsigyti žmogaus sveikatą tausojančių čiužinių. Vertėtų paminėti keletą rimtesnių čiužinių gamintojų, kurie itin daug dėmesio skiria sveikatai, kovai su nugaros skausmais. Ergokozee bei Metzeler gamina ekologiškus ortopedinius čiužinius. Pastarasis gamintojas turi AGR nepriklausomos medicinos ekspertų komisijos įvertinimą, dėl terapinių priemonių veiksmingumo įveikiant problematiškus nugaros skausmus.

Prisiminkime, kai per keliones įvairiuose viešbučiuose tekdavo miegoti ant patogaus ar nepatogaus čiužinio. Kokia buvo savijauta? Tada suprantame, kaip svarbu geras čiužinys. Miegas – vienas svarbiausių mūsų gyvenimo sudedamųjų komponentų. Jis grąžina mums jėgas, teikia sveikatos, sumažina fizinę ir emocinę įtampą. Reikia tik vienos sąlygos – pasirinkti individualiai Jums patogų čiužinį.

UAB Iterjerų vizija

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university