4 MITAI APIE KOKYBIŠKĄ POILSĮ

Tikriausiai puikiai žinote, kokia diena išaušta po nemigos nakties – atsikeliate irzlūs, pavargę, jums sunku susikaupti, jaučiate nepasitenkinimą ir trokštate tik vieno – kuo greičiau sulaukti vakaro.

Pitsburgo universiteto medicinos mokyklos psichiatrijos profesorės Wendy Troxel atliktas tyrimas parodė, kad kokybiškas poilsis yra labai reikšmingas ir santuokiniam gyvenimui. Ypač svarbu, kad gerai išsimiegojusi būtų moteris. Pasak W. Troxel, jei žmona naktį nepailsi, kyla barniai, konfliktai. Vyro nemiga tokio poveikio šeimos bendravimui nedaro.Yra įvairių kokybiško nakties poilsio taisyklių, tačiau nustebsite sužinoję, kad kai kurios iš jų – tik mitai.

  • Sveikiausia miegoti ant kieto pagrindo.

Kelis dešimtmečius tikėta, kad miegoti geriau ant kieto čiužinio, ypač jei kenčiate nugaros skausmus. Tačiau, pasak ortopedų, tai – mitas. Jei čiužinys per kietas, raumenys neatpalaiduojami, nepailsi, o tai sukelia nugaros skausmą. Žinoma, pernelyg minkštas, nudėvėtas, nelygus čiužinys taip pat netinkamas miegui, tačiau jums padės ne kietas, o kokybiškas, prie kūno formų prisitaikantis čiužinys su anatominėmis zonomis.

  • Kuo brangesnis čiužinys, tuo efektyviau išreikštos anatominės zonos jame.

Informacija apie anatomines zonas dažnai klaidina, nes akcentuojamas tik jų skaičius. Kartais ir 7 anatominės zonos gali būti juntamos itin minimaliai. Siekdami sumažinti išlaidas, kai kurie gamintojai čiužinius išprofiliuoja labai nedaug. Todėl patartina išanalizuoti čiužinio techninę charakteristiką – kuo labiau išprofiliuotas jo paviršius, tuo efektyviau išreikštos anatominės zonos. Specialistai rekomenduoja „Metzeler“ bei „Ergokozee“ gaminius – tai yra aukštos kokybės, ekologiški ortopediniai čiužiniai už gerą kainą.

 

  • Kai sunku apsispręsti, verta rinktis čiužinį su skirtingo kietumo pusėsmis.

Kad čiužinys nesusigulėtų, tolygiai dėvėtųsi, ilgai tarnautų, jį būtina vartyti. Įsigijus skirtingų pusių čiužinį įprantama prie vieno minkštumo, o čiužinį vartant kas mėnesį ar kas du mėnesius, kaip rekomenduoja UAB „Interjerų vizija“ specialistai –  žmogui sunku priprasti ir taip greitai adaptuotis prie skirtingo kietumo, todėl patiriamas diskomfortas. Žmonės ima vis rečiau keisti puses taip sutrumpindami čiužinio tarnavimo laiką.

 

  • Visi putų poliuretano čiužiniai vienodi.

Galbūt pastebėjote, kad putų poliuretano čiužinių kainos labai skiriasi. Taip yra dėl to, jog skiriasi čiužinio konstrukcijos, naudojami kitokie putų poliuretanai: skiriasi jo tankiai, elastingumas, pralaidumas orui. Kuo didesnis tankis, tuo ilgaamžiškesnis čiužinys. Moderni putų poliuretano medžiaga HR pasižymi elastingumu, kur kas geresne oro apykaita, nei klasikinis putų poliuretanas (VB porolonas). Patartina rinktis ekologišką HR putų poliuretaną, kurio gamyboje nėra naudojamos žmogui kenksmingos medžiagos, formaldehidai. Pavyzdžiui, „Ergokozee“ ženklu žymimi čiužiniai, kurių ekologiškumą patvirtina sertifikatai.

 

Prisiminkime, kai per keliones įvairiuose viešbučiuose tekdavo miegoti ant patogaus ar nepatogaus čiužinio. Kokia buvo savijauta? Tada suprantame, kaip svarbu geras čiužinys. Yra tik viena sąlyga -  tik individualus čiužinio parinkimas užtikrina malonų poilsį.

 

DĖMESIO! SU ŠIUO STRAIPSNIU SUTEIKIAMA 10% NUOLAIDA VISIEMS ERGOKOZEE IR METZELER ČIUŽINIAMS „INTERJERŲ VIZIJA“ SALONUOSE PANEVĖŽYJE IR VILNIUJE! NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į BET KURĮ LIETUVOS KAMPELĮ! DAUGIAU INFORMACIJOS:

www.interjeruvizija.lt

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university