POILSIS KASDIEN

Visos moterys pavargsta, tik, kol nematyti akivaizdžių pervargimo simptomų, apie poilsį net negalvojama. Frazė “Aš nepavargus”  dažnai naudojama vietoje miego, ar trumpo atsitraukimo nuo darbų. O to pasekmes turi kentėti artimieji. Jiems reikia poilsio nuo niurnėjimo, priekaištų, ar jumoro stokos, nuo piktos mamos bei pavydžios draugės, abejingos žmonos ar  su jumoro jausmu nieko bendra neturinčios visuomenės narės. Kad netaptūmėte to pavyzdžiu, reikėtų stebėti save ir rasti daug būdų, kaip pailsėti tiesiog buityje, o ypač vasarą. Todėl mes išliekame ištikimi praktiškajai pusei ir siūlome šiuos patarimus.

Dažniau prisėsk, ar prigulk. Dauguma žmonių tai nedaro, nes nenori pasirodyti tingūs. O visgi, reikėtų. Nes priešpiečio, ar popiečio trumpas snūstelėjimas, pasak mokslininkų, pagerina nuotaiką, sveikatą ir,žinoma, darbo našumą.

Pažvelk į dangų. Tai savotiškas ritualas norintiems pakeisti aplinką. Galima pasižvalgyti po senamiestį, stebint stogų architektūrą, arba tiesiog pasigerėti debesimis, net einant į parduotuvę. Kartais Jūs nustebsite, kai pamatysite, kiek daug yra spindinčių debesų, kuriuose galima įžvelgti neįtikėtinas figūras, ir kaip mėlyna dangaus žydrynė savo sodria spalva gali atgaivinti Jūsų produktyvumą. Kada paskutinį kartą nuoširdžiai pakėlėte akis į dangų?

Nustokite viską daryti už kitus. Elementarus “darbštuolių” pavyzdys yra mamos. Jų pilna visur: išrenka marškinius vyrams, lyg jie neturėtų savo nuomonės, sulipa į smėlio dėžę ir intensyviai  stato pilis, nes juk reikia parodyti, “kaip viskas turi būti”, jau nekalbant apie penkiamečių nešimą per gatvę, nes “taip greičiau”. Jei išmoktumėte tik stebėti ir esant būtinybei, padėti, pailsintumėte savo širdį , o aplinkiniai taptų daug savarankiškesni, bei jaustų didesnę pagarbą Jums.

Nespręskite visų pasaulio problemų. Pasaulis pilnas paslapčių ir dilemų, tačiau Jums nebūtina iš karto visas jas įminti. Sniegas nenustos kristi, o saulė šviesti, jeigu bent vieną dieną per savaitę leisite sau pabūti už nieką neatsakinga, trapia moterimi, arba vieną kitą problemą atidėsite į šalį tam, kad likimas padirbėtų už Jus. Ciceronas yra pasakęs, kad gyvenimą valdo likimas, ne išmintis.

Pailsinkite odą, plaukus, nagus. Kaukės, kremai, makiažas, kitos grožio priemonės alina mūsų pavidalą. Kartais kūnas nusipelno pabūti su Jumis be tarpininkų. Holivudo žvaigždės, norėdamos atgaivinti savo kūną, vyksta į gamtą ir guli su agurkų, braškių kaukėmis, medituoja ir nuo to jų akys spindi dar intensyviau.  Aktorė Sofia Vergara stulbinamai graži galbūt dėl to, kad nuolatos drėkina odą įvairias būdais ir visada nešiojasi odos drėkiklius. Ar Jūs turite kuo sudrėkinti savo odą?

Pajuskite basų kojų malonumus. Medicina yra pateikusi aibę privalumų, kodėl verta vaikščioti basomis. Tai ir pojūčių atgaivinimas ir pėdų jautrumo testas, bet svarbiausia  - tai ryšys su žeme. Gyvename įtemptą gyvenimo tempą ir pamirštame atsidėkoti svarbiausiąjai – motinai maitintojai, iš kurios atėjome ir ant kurios einame. Vaikystėje visuomet nusiaudavome batukus, o kada Jūs paskutinį kartą tai darėte?

Sekmadienį išjunkite mobiliuosius. Žmonės jaučia priklausomybę nuo minėtų išradimų ir tik vienas kitas išdrįsta atsisakyti ryšio su juo. Išjungusios telefonus Jūs ne tik pailsėsite nuo beletristinių pokalbių ir beprasmių žinučių, tačiau ir pailsinsite savo smegenis nuo elektromagnetinių spindulių, išgirsite naujus aplinkos garsus. Jau yra ištirta, kad kalbantis telefonu, žmogaus kūno temperatūra pakyla bent vienu laipsniu. Taigi, nebūkite mikrobangų krosnele bent dieną.

Duokite poilsio dienų skrandžiui, žarnynui, kepenims. Dabar yra puiki galimybė valgyti tik lengvą maistą. Nuodėmė neišbandyti vertingų salotų receptų, gaivinančių sriubų ir gomurį glostančių desertų su uogomis, kvepiančiomis nerūpestinga vasara. Lietuvoje ryškėja receptų blogerių tendencija, iš kurių išraiškingų idėjų gali pasiskolinti bet kuri, net ir nepatyrusi šeimininkė. Gaminkite lengvą maistą su muzika ir meile – skirtumas tarp greito ir sunkaus maisto iš parduotuvės bus akivaizdus. Prie tokio maisto gerkite natūralaus šaltinio vandenį, kurio pasistengus galima rasti mūsų miškuose.

Nori ilsėtis – dirbk kokybiškai. Apie kokybišką darbą jau yra rašyta straipsnyje “ PARETO DĖSNIS – laiko planavimo patarimas*. Kai kurių moterų problema, kad jos negali ilsėtis dėl vienos priežąsties – nesugeba susitvarkyti su visomis pareigomis, norais ir darbais. Todėl, atliekant dienos darbus, reikėtų stengtis pasiekti tobulą rezultatą, kad nereikėtų nieko daryti iš naujo. Ten, kur įmanoma, vertėtų dirbti greitai ir susikaupus, o kur reikia – nesismulkinti. Būdamos savo laiko šeimininkės, galite surikiuoti valandas ir minutes į paklusnią eilę, o kaip apdovanojimą gauti puikaus poilsio valandėlę.

Aktyviai ilsėkitės. Geriausias būdas pabėgti nuo kasdienybės yra tiesiogiai suprantamas – bėgti. Dabar pats palankiausas sezonas stangrinti kūno formas ir organizmą tokiu būdu. Žinoma, reikėtų pasistengti rinktis įdomesnius maršrutus, motyvuojančią kompaniją, pasirinkti tinkamą avalynę ir bėgioti klausantis mėgstamos muzikos. Toms, kurioms netinka bėgiojimas (tarkim dėl stuburo problemų), ar mėgstančioms ramesnią veiklą – naudinga prisiminti dviračius. Pasileiskite į potyrių medžioklę, stebint aistringas poras pievose, ar flirtuojančius užsieniečius senamiestyje, o dar žaviau – vykite vakarieniauti su dviračiais prie ežero ar upės. Mažų vaikų mamoms pravartu tiesiog išeiti į lauką mažiausiai du kartus per dieną: anksti iš ryto ir vakare, tada, kai laisvai galėsite užsiimti joga, prieš akis turint tobulą pavyzdį – nesugadintus civilizacijos, natūralius grožio ir energijos etalonus, Jūsų vaikus.

Tinkamai subalansuotas, protingas poilsis yra geriausias mūsų sveikatos, grožio ir valios šaltinis, tik net ir jam reikia teisingai pasiruošti.

Tekstas: Dominika Novickienė

Nuotraukos: Dominika Novickienė

 

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university