AUSŲ KRAPŠTUKAI. UŽ AR PRIEŠ?

Kaip į mūsų kasdienybę atkeliavo ausų krapštukas? Teigiama, kad jį išrado amerikietis Leo Gerstenzang. Vyras atsitiktinai pamatė savo žmoną, bandančią apvynioti dantų krapštuką medvilnės pluoštu, kad pasiektų sunkiai išvalomas erdves. Ir štai, genialusis medvilninis ausų krapštukas užkariavo mūsų planetą! Iš pradžių jie buvo skirti tik kūdikiams, o palaipsniui išpopuliarėjo ir suaugusiųjų tarpe. Bet ar tai tikrai tobulas išradimas?

Pažvelgę keletą dešimtmečių atgal į praeitį, nerasime nė vieno žmogaus, kuris būtų naudojęsis ausų krapštukais. Dabar medvilninis tamponas – bendrosios higienos produktas, toks pat neatsiejamas kaip ir, pavyzdžiui, dantų šepetėlis. Dauguma žmonių naudoja šias kosmetines lazdeles norėdami pašalinti sierą iš ausies ertmės. Deja, jie ne tik neišvalo šių ertmių, ką sėkmingai galima padaryti reguliariai prausiantis, bet ir sudaro palankias sąlygas įvairių ligų plėtrai.

Kodėl taip yra?

Pasitelkę į pagalbą ausų krapštuką, mes ne tik nepašaliname sieros iš ausies landos, bet ir nustumiame ją giliau. Ausies landos prakaito liaukos gamina ne prakaitą, kaip įprasta, o sierą. Ši pasižymi išdžiūvimo ir sukietėjimo savybe. Pasišalina iš ausies išbyrėdama kramtymo metu. Kosmetinio pagaliuko kelionė pažeidžia natūralų organizmo savęs valymo mechanizmą, dirgina odą ir pagreitina sieros kamščio susidarymą. Be to, šio dirbtinio proceso metu galime pažeisti ausies būgnelį. Šiuo atveju gali tekti „susipažinti“ ir su  kurtumu.

Ausų krapštukai nėra tinkami, dėl savo siauros ir smailios struktūros. Jie tobulai tinka makiažo valymui. Beje, tokia ir turėtų būti jų naudojimo paskirtis!

Gaila, tačiau perdėtos švaros gerbėjus gali kamuoti otitas (išorinės klausomosios landos ausies uždegimas), grybelinė infekcija, sieros kamščiai bei ausies būgnelio pažeidimai. Nenuostabu, kad LOR gydytojai šmaikštauja: gamta ne atsitiktinai viską sudėliojo taip, jog pirštu baksnoti į nosį galime, o į ausį – ne. Kaip žinia, kiekviename pokšte yra bent dalelė tiesos.

Nepersistenkite, ausies nešvarumams šalinti pakanka įprastinių plovimo vandeniu ir valymo rankšluosčiu procedūrų!

 

Tekstas: Dominika Novickienė

Neturite teisių komentuoti

   

Sveika. Įmonės

   
   
   
© SU university