NEMATOMI PRATIMAI

Dažniausia kliūtis eiti sportuoti yra laiko stoka. Tačiau kineziterapeutė Olga Jakimauskienė teigia, kad sportuoti galima ir nebūtinai sporto klube. Nereikalinga net sportinė apranga ar kilimėlis, nereikia tam skirti papildomo laiko. Atlikti tam tikrus pratimus galima ir sėdint savo darbo vietoje, laukiant eilėje prie gydytojo kabineto, važiuojant automobiliu ar autobuse, skaitant knygą, gaminant pietus, netgi svečiuose arba koncerte.

Šie pratimai yra dviejų rūšių: stiprinantys išorinius raumenis ir stiprinantys vidinius raumenis (Kėgelio pratimai).

Pilvo ir sėdmenų raumenų stiprinimas

Šie pratimai skirti sustiprinti pilvo preso ir sėdmenų raumenis. Sėdėdama ant kėdės įtempkite pilvo raumenis ir palaikykite 10 sekundžių. Taip kartokite 10 kartų. Pailsėkite ir kartokite pratimą 5 kartus. Kas savaitęs didinkite pratimų skaičių penkiais pratimais, kol pasieksite 30 įtempimų intervalą. Tą patį pratimą pakartokite įtempdamos sėdmenų raumenis. Svarbu, kad įtempusios raumenis jūs nepamirštumėte kvėpuoti ramiai ir tolygiai: įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną.

Kėgelio pratimai

Galbūt daugelis jau girdėjote apie šiuos pratimus. Šie pratimai aprašyti dar Kamasutroje, moterys juos atlikdavo, norėdamos tobulai įvaldyti meilės meną. Jie naudingi ne tik gimdžiusioms moterims, bet ir besiruošiančios gimdyti, o taip pat moterims, kurios ruošiasi arba gyvena aktyvų lytinį gyvenimą.

Lėti įtempimai

Reikia įtempti raumenis taip, kaip mes juos įtempiame norėdami sustabdyti šlapimo ištekėjimą. Lėtai suskaičiuoti iki trijų. Atsipalaiduoti. Pradedame nuo tolygaus „kilimo liftu“ – raumenis įtempiame tik truputėlį - 1 „aukštas“, palaikome 3-5 sekundes, kylame toliau ir įtempiame raumenis šiek tiek stipriau - 2 „aukštas“, palaikome. Taip tęsiame iki savo ribos – 4-7 „aukšto“. Žemyn leidžiamės lygiai taip pat palengva, keletą sekundžių užtrunkant kiekviename aukšte.

Greiti sutraukimai

Kaip galima greičiau įtempti ir atleisti raumenis.

 

Tekstas ir nuotrauka: Ieva Ručinskienė

Komentarai   

 
#1 Drift King 2013-01-02 17:03
reikės pabandyi....
 

Neturite teisių komentuoti

   

Kuno formos. Įmonės

   
   
   
© SU university