BĖGIMAS SU DRAUGE

Merginoms visada viską daryti smagiau su draugėmis. Ne išimtis ir bėgiojimas – daug dažniau galima pamatyti kartu bėgiojančias drauges. Vis daugiau dalyvių pritraukia ir masiniai moterų bėgimai, pavyzdžiui, rugpjūtį vyksiantis naktinis moterų bėgimas „We Own The Night“. Planuojama, kad šiais metais jame dalyvaus dvigubai daugiau bėgimo entuziasčių nei pernai.

 

 

Pasak psichologų, moteris bendros veiklos su drauge poreikį atsineša dar iš vaikystės. „Augdama mergaitė savo tapatumą ir atsiskyrimą nuo mamos suvokia per tėvą, tačiau pasąmoninis noras – poreikis išspręsti simbiotinį ryšį su mama, išlieka visa gyvenimą, nes visą gyvenimą mama atlieka moralės (super Ego) vaidmenį. Tik tai gali pasireikšti ne tiesiogiai, bet per drauges, kurios tampa tarsi mamos atmaina. Bendra veikla su draugėmis, šiuo atveju – bėgiojimas, taip pat yra tikimybė, jog bus palaikymas, o bėgiojant dviese ar trise bus ir drąsiau, ir įdomiau", – teigia psichologas, psichoterapeutas Jevgenijus Šarovas. Tačiau, pasak specialisto, labai svarbu, kokios brandos yra draugių santykiai: „Jei santykiai lygiaverčiai, kiekviena gali per konkurenciją ir palyginimą pasitvirtinti savo unikalumą neperžengdama draugiškumo ribos, bet, jei konkurencija užvaldo, tada draugės tampa varžovėmis ir nelieka to palaikymo pojūčio, kuris įkvėpia pasitikėti savo jėgomis."

Bėgiojimas kartu su drauge gali atnešti daug naujų ir smagių spalvų į kiekvienos moters gyvenimą. Štai kelios priežastys, kodėl verta bėgioti su drauge:

 

  1. Tvirtinsite savo draugystę: bendra veikla, ypač, jei ji abiem draugėms nauja, leidžia atrasti nepažintų draugės savybių, atsiranda nauji išgyvenimai ir pojūčiai, kurie papildys bendrą linksmų istorijų bagažą. Be to, tik bėgimo draugė geriausiai supras, jei pritrūksite jėgų įveikti paskutinį kilometrą, o pritrynus bateliui, pasirūpins pleistru.
  2.  Tai geriausia motyvacija siekti užsibrėžtų tikslų. Visų pirma, čia vyrauja sveika konkurencija – nenorima nusileisti draugei, norisi išlikti tokia pat „gera”, kaip ir ji. Be to, veikia ir nenoras nuvilti draugę: išbėgti po audringo vakarėlio bus kur kas lengviau, jei iš anksto būsite susitarusi bėgioti su drauge.
  3.  Taupysite savo laiką: bėgimas kartu su drauge – puiki galimybė aptarti svarbiausius dienos klausimus (neslėpkime, kartais smagu ir šiek tiek paliežuvauti). Ši priežastis itin svarbi ypač užsiėmusioms draugėms, nes jos gali ne tik pasportuoti, bet ir pabendrauti.
  4.  Tai puiki proga susiplanuoti laisvalaikį drauge: po treniruotės visada galima užsukti į artimiausią kavinę aptarti smagių ateities planų. Ir tai įvyks čia ir dabar!.
  5.  Vienišėms tai ir puikus meilės paieškų metodas: dviese tikrai būsite pastebėtos vaikinų, o artėjant gražiam vaikinui, draugė net ir lūpų blizgį paskolins. 

Šių priežasčių tikrumu galima nesunkiai įsitikinti išbėgus su drauge į artimiausią trasą, arba apsilankius masinėje moterų naktinio bėgimo „We Own The Night” treniruotėje. Tokios treniruotės vyksta kiekvieną trečiadienį, 19.00 val., Vingio parke. Čia, padedant profesionaliems treneriams, moterys ne tik gauna patarimų, bet ir puikiai praleidžia laiką kartu.

 

„We Own The Night“ bėgimai, kasmet sutraukiantys tūkstančius moterų, vyksta tokiuose miestuose, kaip Londonas, Paryžius, Amsterdamas, Berlynas, Milanas ir kt. Lietuvoje jis organizuojamas antrą kartą ir šiais metais vyks rugpjūčio 23 d., Vilniaus senamiestyje. Daugiau informacijos apie renginį galima rasti internetinėje svetainėje: www.sheruns.lt.

 

RsV agentūra AD VERUM

www.adverum.lt

Neturite teisių komentuoti

   

Fizinis aktyvumas

   
   
   
© SU university