SVAJONIŲ DARBO LINK

Tikriausiai, savo aplinkoje pažįstate žmogų, kuris rytais į darbą ruošiasi kaip į katorgą, kuris jau pirmadienį lyg išsigelbėjimo ima laukti penktadienio, o sekmadienio negali pakęsti, nes sekmadienį „net radijas tik negyvu balsu kartoja „Be rūpesčių“, o dar vakar sakė, kad „Ryt į darbą nereikia““? O gal čia atpažįstate patys save? Gal jūs svajojate apie darbą, kuris džiugintų, kuris įkvėptų, kurį dirbtumėte su malonumu?

Dar VI-V a. pr. m. e. gyvenęs kinų išminčius, filosofas Konfucijus pasakė: „Susirask mėgstamą darbą ir tau nė dienos nereikės dirbti“. Šių laikų tyrimai rodo, kad daugiausia savo srityse pasiekę mokslininkai, menininkai, sportininkai geriausiais tapo dėl to, kad į savo darbus žvelgė ne kaip į prievolę, o kaip į jiems patiems įdomų ir pastangų vertą iššūkį. Psichologai tvirtina, kad darbo, kuriuo būtum patenkintas, gavimas mūsų gerovei yra ne mažiau svarbu, nei surasti mylimą žmogų. O štai lietuvių liaudies išmintis byloja, kad „Blogas tas kareivis, kuris nenori būti generolu." Žemiau pateikiame gaires, kuriomis vadovaudamiesi žengsite esminius žingsnius savo svajonių darbo link:

  1. Sąmoningai ir kruopščiai planuokite savo karjerą. Ne retai pasitaiko, kad karjeros pradžioje žmonės pasirenka netinkamą darbo vietą ar apskritai profesinę kryptį. Planuojant karjerą svarbiausia yra teisingai suvokti du dalykus - savo lūkesčius ir savo galimybes. Pasiimkite popieriaus lapą ir sąžiningai surašykite savo sugebėjimus, įgūdžius, pomėgius bei dalykus, kurių daryti nemėgstate. Įvertinkite tai, ką užrašėte, ir, padarę išvadas, susikurkite karjeros planą.
  2. Tinkamai pateikite savo asmenines savybes. Visas savo asmenines savybes vertinkite profesinės veiklos kontekste. Pretenduodami į naują darbo vietą, susirinkite kuo daugiau informacijos apie kompaniją ir įvertinkite, ar jūsų asmeninės savybės atitinka įmonės viziją, filosofiją, formuojamą įvaizdį. Tai svarbu tiek įmonės, tiek jūsų pačių asmeniniu atžvilgiu.
  3. Nuolat mokykitės ir tobulėkite. Daugelis žmonių nebesirūpina tuo po to, kai gauna nuolatinį darbą, juo labiau, jei darbas nereikalauja naujų įgūdžių ar turimų žinių tobulinimo. Nepamirškite, kad tik nuolat tobulindami jau turimas žinias bei mokydamiesi naujų specifinių sugebėjimų, būsite išskirtinis, vadinasi, ir nepakeičiamas.
  4. Kuo daugiau bendraukite. Stenkitės susipažinti ir palaikyti ryšius su kuo daugiau žmonių iš įvairių sričių bei įmonių, kurie vienaip ar kitaip gali būti susiję su jūsų profesija ar veiklos sritimi. Taip jūs galite ne tik gauti informacijos, naudingos jūsų darbe, bet taip pat ir praplėsti savo karjeros galimybes.
  5. Jei šiuo metu neturite darbo. Nelaukite, kol kas nors svajonių darbą patieks ant lėkštutės – savo darbo ieškokite kiekvieną dieną. Kasdien tikrinkite darbo skelbimus, o taip pat drąsiai kreipkitės ten, kur šiuo metu nekviečia. Nesnauskite ir išnaudokite šį laiką naudingai – mokykitės kalbų, lankykite kursus, skirtus turimiems įgūdžiams atnaujinti ar naujiems įgyti. Niekada nepasiduokite ir nenuleiskite rankų. Juk tik tam, kas beldžiasi, bus atidaryta.
Tekstas: Viktorija Šimašiūtė
Nuotrauka: Viktorija Šimašiūtė

Neturite teisių komentuoti

   
   
© SU university